Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi iletişime geçenlerin kitlesi yüksek olan birçok devlet kurumlarının iletişim hizmetlerine bağlanmak ya da çağrı merkezi telefon numarasını bulmak her zaman kolay olmayabiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çağrı merkezine bağlanırken de bazen bir süre beklemeniz gerekebiliyor. Hat temsilcisi hatlardaki arama yoğunluğa göre size mutlaka dönüş yapacaktır, sorunlarınız ve şikayetleriniz ile yakından ilgilenecektirler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çağrı merkezine bağlanmak için ise aşağıdaki iletişim yoluyla iletişime geçip destek veya konu hakkında yardım alabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile irtibat kuranların en çok karşılaştıkları problemlerin arasında, istek ve söz konusu konu hakkında yardım veya destek almak gibi işlemler yer almaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çağrı merkezi iletişim telefon numarası aracılığıyla ile merak ettiğiniz her türlü konu hakkında bilgi alabilir ve sorularınızın yanıtlarını iletişim temsilcilerinden alabilirsiniz.

Kendi başınıza çözüm üretemediğiniz durumlarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi ve gerçek çağrı merkezinden veya telefon hizmetlerinden destek almak en mantıklı ve güvenli seçenektir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası (ALO 170):
170

Uluslararası Çağrı Merkezi: +90 216 170 11 22

Telefon ile aramak istemiyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek internet ortamında canlı destek alabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Online Canlı Destek Bağlantısı

Arama Terimleri: çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı iletişim bilgileri, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı telefon no, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı irtibat tel, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı canlı destek, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı müşteri temsilcisi, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı şikayet hattı

Yorumları Göster (7)

 • Sayın Bakanım evde bakıcı maaşı alıyorum aldığım gibi sigortama yatırıyorum , bu ödemeler için kanun çıkacak dediler .Bir sorum olacak 1989 yılında zorunnu göçte ,Türkeye geldik aillemizde zihinsel engelli var . O dönemde sadece bir ay kalabildik tekrar gelindi, çok saldırgandı bize yurtdışı borçlanma emeklilik hakkını tanısanız çok seviniriz.....

 • Sayın bakanımız iki üç gündür yanlışlıkla size yazacağımız mesajı içişleri bakanımıza yazıyormuşuz sizden ricam şu sgk öncesi doğumları borçlanma için biz bayan lara bir bayan bakanım ız olarak lütfen yardımcı olun erkekler askerlik sonrası ve askerlik öncesi askerlik ğini borçlanabiliyor yurt dışına giden bayan yurt dışına gidiş tarihi sgk giriş tarihi oluyor bizim de ilk doğumları mız sgk giriş tarihi olsun lütfen bu işimizle bir bayan bakan olarak lütfen ilgilenin ve bir cevap saygılar

 • 8 –9–1999 tarihinden öncekilere tanınan 3600 iş gününü dolduranlar kıdem tazminatı alabilir kanun unu
  Bizde istiyoruz.
  Yani 1999 dan sonra sigortalı olanlar.
  Lütfen gereğini yapınız adaletsizlik oluyor çalışanların bazıları alıyor tazminat bazıları alamıyor

 • Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı
  Konu adaletsizlik ve usulsüzlük hakkında
  Ben yurtdışında yaşayan bir vatandaş olarak
  Tarafınızdan haksızlığa uğradığımı düşünüyorum
  Ben kanunların ön gördüğü şekilde bağ -kurdan 9000.gün
  Pirim ödeyerek emekli oldum benim gibi yurtdışında olup usulsüz şekilde sigortadan emekli oluyorlar nasıl derseniz Türkiye'de hiç sigortası olmadığı halde kendisini Türkiye'de üç beş gün sigortalı gösterip az prim az ödüyor hem bizden daha fazla emekli maaşı alıyorlar bu sahtekarlık ne zaman son bulacak? devletin bundan nasıl haberi olmaz! Bu adaletsizlik ne zaman son bulacak
  Saygılarımla

 • Sayın bakan bir özel banka emeklisi olarak bayram ikramiyeletini maalesef alamıyoruz ve bu konuda çeşitli kurumlara yaptığımız müracaatlar sonuçsuz kaldı .Umarım bize yardımcı olabilirsiniz saygılarımla.

 • Çalışma gücüm yok emekli olmak için ne yabmam lazım bunlar para vermek niyetleri yoktur iş bitti işe gelme dedi patronum bende gitmedim 10 aydan beri maaş alamiyorum para yok diyorlar işveren hakli ben haksiz duruma düşürdüm burda benim hakkım neniyor devlet nerde millet zengin yanında işsizlik maaşına bağlanmak istiyorum olmuyor ışyerim tazminati vermiyor mahkeme dava açacak istiyorum

 • Hüseyin Kibar
  Elisabeth-Selbert-Str.15a
  45329 Essen
  Tel.: 01575 842 00 91
  E Mail : hkibar647@msn.com

  Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri Bakanlığına
  Konu : Yurtdışından emeklilerin TR geçerli hasta tedavi belgesi

  Sayın Bakanım,
  Ben, 49 yıldanberi Almanya’dayım ve şu an 71 yaşında emekliyim. Uzun yıllar çok zor şartlar altında çalışıp emekli olduktan sonra hayatımın son yıllarının bir çok günlerini özlemini çektiğim Anavatanım TR de geçiriyorum.
  Malumunuz olduğu üzere biz 1. kuşak emeklileri olarak her yıl en az 6- 8-9 veya bir yıldan fazla Türkiye’de kalabiliyoruz. Hatta Alman Yabancılar dairesi bizlere bir kolaylık tanıdı. Almanya’da ki oturma izinlerimizin geçerliliğine zarar gelmemesi için bize istediğimiz kadar Türkiye’de kalabilmemiz için resmi ve sınırsız belge verdi.
  Hastalık kasasından da Türkiye’de tedavi olmak için 1 yıl geçerli hasta kağıdı veriyordu.
  Verilen hasta kağıdı 6 ay veya 1 yılı daha doğrusu süresi geçince hiç Almanya’ya dönmeden herhangi bir yakınımız alıp bize gönderiyordu. Bu yıl yazdıklarım hastalık kasaları tarafından tamamen devre dışı kaldı.
  Örneğin : Bu yıl verilen hasta kağıtları sadece 6 ay süreyle (183) gün geçerli.
  Bu belirtilen süre sona ermeden önce Almanya’ya geri dönüp bilakis şahsi olarak kendimiz hastalık kasasına baş vurarak yeni hastalık kağıdını almak zorundayız. Hatta 6 ay bitiminde Almanya’ya geri dönmediğimizde Alman hastalık kasası tarafından kayıtımız iptal oluyor.
  Nedenini sorduğumuzda Türkiye SGK nın bunu böyle istediğini ve verilen hasta kağıtlarının TR tarafından sadece (183) gün geçerli olduğunu söylediler.
  Doğruluğunu öğrenmek için herhangi bir resmi belge de gösterilmiyor. Gerçekten bu söylenenler doğru mu? Doğru ise TR SGK bunu ne için böyle istediğini öğrenmek istiyoruz. Bu durum karşısında mağdur duruma düştük.
  Bu bilgi bizim açımızdan çok önemlidir. Şayet böyle değilse, Alman makamlarının doğru bilgi vermediğinden dolayı hakkımızı aramak için dava açacağız.
  Bu bizim, birinci kuşak için tam bir eziyettir. Bu insanlarımızın %50 den fazlası tekerlekli sandalye ve en az % 20 de koltuk değneğiyle diğerleri de hasta yolculuk yapıyor. Her 6 ayda bir nasıl buraya gelip gidecek. Sayın Bakanım, sizden bu hususta yardımlarınızı ve en yakın zamanda bilgi vermenizi arz ediyorum.
  Not: Bu yazım sadece benim kendi şahsımı değil, yüzbinleri ilgilendirmektedir.
  Saygılarımla
  Hüseyin Kibar