Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Instagram Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, kullanıcılarının sorunlarının kısa sürede giderilmesi için farklı çevrim içi iletişim destek hatları üzerinden hizmet sunar. Kullanıcılar için doğruda müşteri hizmetleri telefon numarası ile destek sunmamasına rağmen çevrim içi pek çok farklı iletişim kanalı ile çok daha kısa sürede sorunların çözümü için işlem uygulanabilir. Instagram iletişim adreslerini kullanarak en ideal iletişim yöntemleri ile kullanıcıların işlem yapması ve hesap çalınma, silme, dondurma, uygulama içi satın alımlar, reklam faaliyetleri, işletme hesabı işlemleri vb. konularda tam destek alınması mümkündür. Söz konusu işlemlerin niteliğine göre kullanıcıların tercih edebilecekleri iletişim metotları da farklılık göstermektedir.

Instagram Yardım Merkezi

Instagram yardım destek merkezi üzerinden birçok konuda kurumsal çözüm önerileri elde edebilirsiniz. Instagram üzerindeki son yenilikler ile mevcut hizmet sorunları ve hesap işlemleri için yine aynı yardım sayfasının iletişim kanalları tercih edilebilir. Kullanıcılar pek işlemi doğrudan online iletişim kanalları üzerinden gerçekleştirecekleri için çağrı merkezi veya e – posta ile yardım gibi seçenekler bulunmaz. Bunun yerine online iletişim kanallarını kullanarak taleplerinizi bildirmeniz durumunda Instagram tarafından telefon veya e – posta yoluyla kullanıcılara yeni işlem şifreleri veya talep onay/ret yanıtları gönderilir.

Instagram Hesap Silme ve Hesap Ekleme

Instagram üzerinden kullanıcılar hesaplarını silmek veya cihazlarına uygulama üzerinden yeni hesap eklemek için farklı işlemler uygulaması gerekmektedir. Hesap silme işlemlerini profil kısmında yer alan ayarlar sekmesi üzerinden veya diğer iletişim yöntemleri üzerinden belirlenen yöntemler ile doğrudan silme işlemi yapılabilir. Temelde bu tür platformların tamamı kullanıcıları için iki tür hesap silme seçeneği sunar. Kalıcı veya geçici olarak hesap silme işlemleri için bu nedenle kullanıcıların izlemesi gereken adımlar da değişiklik gösterecektir. Instagram üzerinden hesap işlemlerini yapmadan önce güvenlik seçenekleri ve kurumsal iletişim seçeneklerini kullandığınızdan emin olun.

Instagram İletişim E – Posta Adresi

press@instagram.com e – posta adresine iletinizi göndererek uygulama ile ilgili basın ve reklam işlemleri için iletişim kurmanız mümkündür. Doğrudan firmanın müşteri hizmetleri e – posta adresi bulunmadığı için kullanıcıların tercih edebilecekleri herhangi bir iletişim e – posta adresi yoktur. Ancak söz konusu kurumsal e – mail adresini kullanarak basın ve reklam ile ilgili konularda destek ekibi ile görüşme sağlanması mümkündür.

Instagram IOS/Android İndirme

İphone (İOS) veya Android cihazlar için Instagram kurulumu iki farklı mobil mağaza üzerinden gerçekleştirilebilir. Cihaza Instagram uygulamasını kurmadan iletişim hizmetlerinden de yararlanmanız mümkün değildir. Bu nedenle işlemlerinizi web arayüzü ile veya mobil cihazlara kurulan bu uygulamalar üzerinden yapmanız gerekir.

Instagram Şikayet Hattı

Hesap veya gönderilere ilişkin şikayet bildirimlerinizi uygulama üzerinden kısa sürede gerçekleştirmeniz mümkündür. Kişisel verilerin korunması ve kullanıcı güvenliğinin sağlanması için alınan tüm şikayetler kısa süre içinde destek ekipleri tarafından incelenerek sonuçlandırılmaktadır. Bu sayede kullanıcı deneyimi iyileştirilir. Instagram üzerinden birçok konuda şikayet bildirimi yapılabilir.

Instagram Sorun Bildirimi  

Mobil veya web arayüzü üzerinden uygulamaya giriş yapma konusunda yaşanan sorunlar başta olmak üzere tüm konularda bilenen veya bilinmeyen sorunlar için geri bildirim gönderebilirsiniz. ‘’Sorun Giderme ve Giriş Yardımı’’ seçeneklerini kullanarak mevcut sorunların çözümü için destek sayfası tarafından kullanıcılar yönlendirilmektedir.

4 YORUMLAR

  1. Merhabalar sayın instagram yetkilileri ben instagram hesabımı yanlışlıkla sildim yardımcı olmanızı arz ederim teşekürler

  2. Merhaba sevgili Instagram ailesi sibeldikyar adlı Instagram hesabım çalınmıştır ve kapatılmıştır lütfen bana bu konuda yardımcı olunuz teşekkür ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here