Ana sayfa Devlet Kurumları İTO Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

İTO Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

4
ito cagri merkezi direkt baglanma
ito cagri merkezi numarasi

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul’da ticari faaliyetlerini sürdüren kurum ve işletmelerin kayıt altına alınması, işlemlerinin düzenlenmesi ve resmiyet kazanması için hizmet vermektedir. İTO çağrı merkezi üzerinden veya online işlemler sayfalarını kullanarak birçok resmi işlemi kısa süre içinde tamamlamanız mümkündür.

İTO İletişim Merkezi

İstanbul Ticaret Odası kısa adıyla İTO, oda sicil hizmetlerinden borç işlemleri, faaliyet belgesi vb. başvurulardan ödeme bilgilerine kadar oldukça geniş bir alanda hizmet sağlar. İletişim merkezi tarafından belirlenen iletişim kanallarından herhangi birini kullanarak oda ile iletişime geçebilirsiniz. İTO iletişim merkezine hızlı erişim sağlamak için:

Bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

İTO İletişim E – Posta Adresi

İstanbul Ticaret Odası üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz işlemler ve hizmet detayları için e – posta adresini kullanarak işlem gerçekleştirmeniz mümkündür.

E – posta adresine taleplerinizi yazılı bir şekilde ileterek resmi yazışma başlatmanız mümkündür.

İTO Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Genel merkez ve bölge temsilcilikleri ile detaylı hizmet veren İTO:

 • İTO Ticaret Sicil İşlemleri Çağrı Merkezi: 444 0 486
 • İTO Santral: 0 212 455 60 00
 • Sigorta İşlemleri: 0 212 455 48 28 (31 – 33 – 34)

Çağrı merkezi numaraları üzerinden iletişime geçilebilmektedir. Tüm işlemleriniz için İTO kurumsal web sayfası üzerinde yer alan bölge temsilcilikleri ve hizmet birimleri hakkında detaylı bilgileri görüntülemeniz mümkündür.

İTO Şikâyet Hattı

İTO ile ilgili yaşadığınız sorunlar veya bildirim işlemleri için İstanbul Ticaret Odası iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. Online olarak öneri, eleştiri ve tebrikleriniz için:

Üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. İletişim ve oda kayıt bilgilerini ilgili kutucuklara yazara açıklama kısmında tüm önerilerinizi ve eleştirilerinizi iletişim formu üzerinden İTO’ya iletmeniz mümkündür.

İTO Faks Numarası

İstanbul Ticaret Odası ile faks yöntemini kullanarak yazışma gerçekleştirmek isteyen gerçek kişi veya kurumlar için belirlenen faks numarası:

 • 0 212 520 16 56
 • 0 212 513 15 35

Olarak belirlenmiştir. İTO iletişim sayfası üzerinden tüm bölge temsilcilikleri ve hizmet özelliklerine göre kullanabileceğiniz iletişim adreslerine kolay erişim sağlayabilirsiniz. İTO kurumsal web sayfası üzerinden tüm üye işlemlerinin kısa süre içinde gerçekleştirilmesi mümkündür.

İTO Online İşlemler ve İletişim Formları

İTO kurumsal web sayfasını kullanarak çok sayıda işlemi kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm işlemleriniz için İTO Online Üye İşlemleri adresi üzerinden hızlı erişim sağlamanız mümkündür. Ayrıca randevu ve diğer işlemler içinde aynı sayfa üzerinden işlem yapılabilir.

İTO Sosyal Medya Hesapları

İTO’nun sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel duyuru ve haberleri anlık olarak takip edebilir, kurum ile sosyal medya hesapları üzerinden anında etkileşim sağlayabilirsiniz.

Adresleri üzerinden anında erişim sağlamanız mümkündür. Sosyal medya ve internet kullanımının yaygınlaşmasının ardında üyeleri için alternatif pek çok iletişim kanalı sağlayan İTO, sosyal medya hesapları üzerinden tüm üyelerine hızlı yanıt vermektedir.

İTO Posta Adresi

İstanbul Ticaret Odası ile posta yoluyla iletişim kurmak ve evrak teslimi gerçekleştirmek isteyen kişiler için belirlenen kurumsal posta adresi:

 • İstanbul Ticaret Odası Merkez Bina, Reşadiye Cad. 34112 Eminönü / İstanbul

Olarak belirlenmiştir. İTO üyelerinin söz konusu iletişim adreslerini kullanarak birçok farklı işlemi kısa süre içinde gerçekleştirmeleri mümkündür. Çağrı merkezi ve online iletişim adreslerini kullanarak tüm şikayet ve önerilerinizi kuruma iletmeniz mümkündür.

4 YORUMLAR

 1. Firsat kredi bir üyemiz varmi insanlar parası aliyor ve onlar borcladiriyor cim sikaret bulunacağım bsiz uyenizmi İTO TİCARET ODASI MALİ DANIŞMANLIK KAYDIMIZ

  983944/0 uyeniz siz üyelik olduğun yaziyor kurumsal diye bilgi alabilirmiyim

 2. İtoya bağlı Kitapyurdu adlı yerden internet üzerinden sipariş verdim.Bir aydır mesajlarıma dahi cevap alamıyorum, sipariş de henüz ulaşmadı.Bu kurum internet sayfasında size bağlı olduğunu yazmış..Bundan dolayı Kitapyurdu ile ilgili gerekeni yapmanızı talep ediyorum.

  • İto ya bağlı Kitapyurdu ndan benimde siparişim olmuştur!.Yaklaşık üç haftadır mesajlarıma cevap alamadığım için teslim edilmeyen siparişin durumunu bilemiyorum.Şikayetinizin bertarafı durumunda vedatsam@hotmail.com postama benide bilgilendirebilirseniz sevinirim.Hepimize aydınlatıcı okumalar dilerim.

 3. Merhaba,
  İTO’ya kayıtlı Trenyol ticari ünvanlı firmadan 24 Haziranda aldığım iki adet bluetooth kumandalı 3 ayaklı tripodu Uygun&Kalite Dünyası Satıcı Ünvanı Kadir Sekmen tarafından aldım. Ürün 6 Temmuzda elime ulaştı fakat normal selfie çubuğu gönderilmiş gerim iade işlemleri yaptım adres ve iletişim bilgileri olmadığı kargo şirketinin ulaşamadığını ve ürünlerin bana yeniden iade edileceğini aktardılar ürünler geldi tekrar gönderdim yeniden ulaşılamadı ve bana yeniden gönderildi. Ürünlerin faturası kesilmemiş Satıcı ile muhatap olamıyorum karşımda görüşebileceğim kimse yok Trendyol’u arıyorum dalga geçer gibi bekleyin demekten başka bir şey yapmıyorlar her gün düzenli olarak arıyorum ama bana dönüş yapan yok. 13 Gün önce adres güncellemesi yapacaklarını söylediler hala adresi güncellemediler böyle beceriksiz alakasız alışverişim hiç olmadı yasal süreç başlatacağım çünkü benimde işim var ve gereksiz yere enerjimi 2 aydan beri bu saçmalık için harcıyorum insanlarla dalga geçiyorlar. Bir daha Trendyol’dan alışveriş yapmayacağım kesinlikle. Berbat ve dolandırıcı bir firma.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here