Ana sayfa Devlet Kurumları Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

1

Yüksek öğrenim görecek olan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak kredi yurtlar kurumu hizmet vermektedir. Bu kurum belirli bir mevzuata göre kanuna uygun olarak görev yapmaktadır. Şehir dışından gelen öğrencilerin en önemli ihtiyacı olan barınma sorununa çözüm getirmek amacı ile devlet yurtlarına başvurmak bu kurum vasıtası ile olmaktadır. Beslenme yardımı ile sosyal, kültürel hizmetleri de bulunmaktadır. Bunun yanında yurt dışında ülkemize okumaya gelen öğrencilerde kredi yurtlar kurumundan destek almaktadır. Ayrıca öğrencilere devlet desteği olan burs ve kredi imkanlarından faydalanmak için bu kuruma başvurmak gerekmektedir.

Burs ve kredilere başvuru süresi, gerekli evraklar ve sürecin nasıl işlediği konusunda bilgiler bulunmaktadır. Kredilerin kesilmesinin hangi şartlara bağlı olduğu belirtilmiştir. Ayrıca yurt başvuru süresi ve şartları, kayıt ücretleri belirtilmiştir. Yurtta kalmanın belirli şartları vardır. Bu şartları kredi yurtlar kurumu belirlemektedir.

Birçok işlem kredi yurtlar kurumunun sitesinden online olarak yapılmaktadır. Yurt başvuruları yapma, ücret ödeme, sonuç öğrenme, kredi ve burs için başvurma, yatıp yatmadığını öğrenme, iptal işlemleri, kredi borcu sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

Kredi Yurtlar Kurumu Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
444 19 61

Arama Terimleri: kredi yurtlar kurumu çağrı merkezi numarası, kredi yurtlar kurumu iletişim bilgileri, kredi yurtlar kurumu iletişim numarası, kredi yurtlar kurumu telefon numarası, kredi yurtlar kurumu şikayet hattı, kredi yurtlar kurumu müşteri hizmetleri numarası, kredi yurtlar kurumu destek hattı numarası

1 YORUM

  1. Bir haftadır ulaşmaya çalışıyorum ama ulaşılamıyor bu KYK ya her yere şikayetçi olacağım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here