Ana sayfa Devlet Kurumları PTT Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

PTT Çağrı Merkezi / İletişim / Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

92

Müşteri memnuniyeti ilkesiyle PTT A.Ş. bünyesinde vatandaşların aldıkları tüm hizmetlere ilişkin kurumsal destek ve yardım almaları mümkündür. PTT hizmetlerine bağlı olarak yaşanan gecikme, aksamalar ve talepler PTT A.Ş. tarafından müşteri memnuniyeti için belirlenen kurumsal iletişim kanalları üzerinden sağlanabilmektedir. PTT çağrı merkezi telefon numarasını 7/24 arayarak sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz gibi online canlı yardım kanalları ve diğer iletişim adreslerini kullanarak PTT ile iletişim kurabilirsiniz.

PTT Destek Merkezi

PTT A.Ş. hizmetleri kapsamında karşınıza çıkan tüm sorunlar için etkili çözümler kurum tarafından her bir müşteri için şeffaf bir şekilde sunulmaktadır. İster çağrı merkezi üzerinden isterseniz de online iletişim adresleri üzerinden doğrudan PTT yetkilileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Bağlantı adresi üzerinden mevcut iletişim kanallarını görüntüleyebilirsiniz. İletişim formu ve diğer işlem kanalları sayesinde hemen hemen tüm sorunlar için PTT şubelerine gitmenize gerek kalmadan direkt işlemlerinizi elektronik ortam üzerinden tamamlayabilirsiniz.

PTT İletişim Formu

PTT A.Ş. ile yaşadığınız tüm sorunları, istekleri, şikayetleri ve önerileri ‘’Bize Ulaşın’’ sayfası üzerinde yer alan formu doldurarak gerçekleştirmeniz mümkündür. PTT hizmetlerinden memnun kalmadığınız veya yaşadığını sorunlara ilişkin başvuru formunu kullanarak şikayetlerinizi rahatlıkla kuruma iletmeniz mümkündür. İletişim formu üzerinden yer alan tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız yeterli olacaktır.

Bağlantı adreslerini kullanarak hem iletişim formuna ulaşabilir hem de form gönderim işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

PTT E – Posta Adresi

Kurumsal iletişim kanallarının büyük bir bölümünün dijitalleşmesinin ardından PTT dahil olmak üzere birçok kurum tarafından online iletişim hizmetleri elektronik ortama taşınmıştır. Buna göre e – posta adresini kullanarak PTT ile doğrudan resmi yazışma başlatabilirsiniz.

E – posta adresi üzerinden istediğiniz konu hakkında destek talebinde bulunmanız mümkündür. Ancak diğer hızlı iletişim kanalları daha kısa sürede yanıt vereceği için e – posta yöntemini tercih etmenize gerek kalmayabilir.

PTT A.Ş. Şikâyet Hattı

PTT ile ilgili karşınıza çıkan sorunların çözümü için farklı şikayet hatlarını kullanmanız mümkündür. İster çağrı merkezi ile isterseniz de canlı yardım ile şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti sayfası üzerinden görüntülenebilmektedir.

PTT Müşteri Hizmetleri Numarası

PTT A.Ş. tüm ana ve alt hizmetleri için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. PTT tarafından ayrıca işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için SMS ile yardım iletişim hatları sunulmaktadır. İşitme ve konuşma engelli vatandaşlar: 0312 309 59 13 ile SMS yardımı alabilir.

  • PTT Müşteri Hizmetleri: 444 1 788

Çağrı merkezi üzerinden 7/24 hizmet sunmaktadır.

PTT Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma

PTT çağrı merkezini aradıktan sonra uzun süre beklemek istemeyen vatandaşlar doğrudan hızlı iletişim kanallarını kullanabilir veya direkt müşteri temsilcisine bağlanma yöntemlerini tercih edebilir.

  • 444 1 788 çağrı merkezi aranır.
  • Sırasıyla ana menü üzerinden; 2 – 1 – 1 tuşlanır.

Bu adımları takip ederek doğrudan müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkündür.

PTT Sosyal Medya Hesapları

PTT online iletişim kanallarını kullanarak karşılaştığını her sorun için elektronik ortam üzerinden canlı yardım alabilirsiniz. Bunun için PTT A.Ş. kurumsal sosyal medya hesapları da en hızlı yanıt mekanizmalarından birine sahiptir. PTT A.Ş. kurumsal sosyal medya hesapları:

Bağlantı adresleri kullanılarak erişim sağlanabilir. PTT A.Ş. tarafından müşteri memnuniyeti hedefiyle sunulan birçok farklı iletişim adresi bulunmaktadır. Bu iletişim kanallarını kullanarak tüm sorunlarınızı kısa süre içinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

92 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here