Ana sayfa Devlet Kurumları Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

0

Tüm ülke halkının sağlığı sağlık bakanlığı tarafından gözetilmektedir. Bakanlık, kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge ve genelgelerle sınırları belirlenmiş yetki ve görevleri yerine getirmektedir. Bunun için sağlık politikaları üretilerek belirli bir plan dahilinde uygulanmaktadır. Hastalıkların teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi, rehabilitasyon yapılması bu bakanlığın görev alanındadır. Tüm hastalıklarla ilgili risklerin azaltılması sağlanmaktadır. İlaç üretimi, kontrolü, ithalatı gibi konularla ilaç fiyatlarının ne olacağına karar veren mercii burası olmaktadır. Ayrıca sağlık kuruluşlarının yapılması bu bakanlığın iznine tabi olmaktadır.

Sağlık çalışanlarının çalışma sistemi ile Hak ve yükümlülükleri bu bakanlığın görev ve yetki alanına girmektedir. Salgın hastalıklarla savaş, afet durumlarında verilen hizmetlerin organizasyonu ve kapsamı belirlenmektedir. Sağlık bakanı, yardımcıları, hizmet birimleri ve tüm sağlık personeli ile bakanlık hizmetleri verilmektedir.

İşlem yükünün azaltılması açısından halkı bilgilendirmek amacı ile bazı hizmetler elektronik ortamda online şekilde yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın en çok kullanılan e-hizmetleri arasında aile hekimi sorgulama, hastane randevu sistemi, organ bağışı, nakli bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca bakanlık çağrı merkezi vasıtası ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
112 } Ambulans Numarası
113 } Beyaz Kod Numarası
114 } UZEM “Ulusal Zehir Danışma Merkezi” Numarası
171 } Sigara Bırakma Hattı Numarası
182 } MHRS “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” Numarası
184 } SABİM “Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi” Numarası

Arama Terimleri: sağlık bakanlığı çağrı merkezi numarası, sağlık bakanlığı iletişim bilgileri, sağlık bakanlığı iletişim numarası, sağlık bakanlığı telefon numarası, sağlık bakanlığı şikayet hattı, sağlık bakanlığı müşteri hizmetleri numarası, sağlık bakanlığı destek hattı, sağlık bakanlığı irtibat telefonu