Ana sayfa Üniversiteler Süleyman Demirel Üniversitesi Çağrı Merkezi İletişim Öğrenci İşleri Telefon Numarası

Süleyman Demirel Üniversitesi Çağrı Merkezi İletişim Öğrenci İşleri Telefon Numarası

0

Süleyman Demirel Üniversitesi 1969 yılında Antalya, Eskişehir ve İzmir üçgeni arasında kurulması planlanan üniversiteler arasında yer almıştır. Isparta’da Tıp Fakültesi açılabileceğine dair umutlar yeşerir; ancak belli nedenlerden dolayı da üniversite açılmamaktadır.

1976 yılında bir karar sonucunda Mühendislik Fakültesi açılmaktadır. YAY-KUR’a bağlı olarak açılan yüksekokul ile birlikte mühendislik fakültesi de Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlanacak olan birimler arasında yer alacaktır.
Temel Özellikleri

Süleyman Demirel Üniversitesi ile birlikte açılan pek çok devlet üniversitesi de bulunmaktadır. 1980 yılında üniversite oluşumu tam anlamıyla 1992 yılında kesinleşmiştir. Üniversite kapsamında pek çok birim bulunmaktadır. Uygulama merkezlerinin yanı sıra fakülte ve yurt birimleri de yerleşke içinde bulunmaktadır.

Üniversite, devlet üniversitesidir ve kredili sistem ile eğitim sunmaktadır. Devlet konservatuarı ile de ön plana çıkan Süleyman Demirel Üniversitesi, kısa zamanda kalifiye eğitmenleri ile sükse yapan üniversiteler arasında yerini almaya başlamıştır. Bir diğer önemli unsur ise diğer üniversitelerde bulunan pek çok eğitim programının Süleyman Demirel Üniversitesi’nde de bulunmasıdır.

Süleyman Demirel Üniversitesi Çağrı Merkezi İletişim Öğrenci İşleri Telefon Numarası:

+ 90 (246) 211 1000

Arama Terimleri: süleyman demirel üniversitesi iletişim bilgileri, süleyman demirel üniversitesi çağrı merkezi, süleyman demirel üniversitesi şikayet hattı, süleyman demirel üniversitesi iletişim numarası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here