Ana sayfa Devlet Kurumları Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye Noterler Birliği, Anayasanın 135. maddesine göre Noterlik Kanunu ile kurulmuş olup, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği olan bir meslek kuruluşudur. Birliğin genel merkezi Ankara’dadır. Türkiye’deki tüm noterler bu kuruluşa bağlıdır. Devlet denetimine tabidir.

Temel organları; birlik başkanı, başkanlık divanı, yönetim kurulu, birlik kongresi, disiplin kurulu ve noter odalarıdır.

Temel Değerleri

Tarafsız, güvenilir, yenilikçi, kurumsal ve etkili iletişim kurma değerlerini kendilerine ilke edinmiştir. Bu ilkelere bağlı kalmakla yükümlüdür. Noterlik mesleğini sürekli geliştirmek için yenilikçi olmak gerekmektedir.

Türkiye Noterler Birliğinin Görevleri

Noter mesleğini yapanlar arasında birlik ve beraberlik sağlar.
Noter katibi yetiştirmek için kurslar açar.
Noterlerin tüm menfaatlerini, mesleğin gelenek, ahlak ve düzenini korur.
Kanunlarla verilmiş bütün görevleri yapar.
Noterin, katip ve hizmetliler arasında yapılacak sözleşmeler için tek tip sözleşme örneği hazırlar.
Uyulması zorunlu meslek kurallarını tespit ve tavsiye eder.
Noterler ve katiplerine belli bir tutar ve sürede borç para verir.
Noter odalarına, ödenecek ödeme miktarı ve ödeme şeklini belirler.
Noterlere ait evrakların korunması ve saklanması için gerekli ortak tedbirleri alırlar.
Meslektaşların meslek gelişimi için kitap ve dergi yayınlayarak konferanslar düzenler.

Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
0 312 218 80 00

Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Adresi:

Söğütözü Caddesi. No:4 Söğütözü – ANKARA

Arama Terimleri: Türkiye Noterler Birliği çağrı merkezi, Türkiye Noterler Birliği iletişim bilgileri, Türkiye Noterler Birliği müşteri hizmetleri numarası, Türkiye Noterler Birliği telefon numarası, Türkiye Noterler Birliği şikayet hattı, Türkiye Noterler Birliği irtibat telefonu

21 YORUMLAR

 1. Antalya 16. noterlıkce size gönderilen 07 CLB 91 PLAKALI ARAC İLE İLGİLİ SORUN KONUSUNDA SİZDEN İVEDİLİKLE GELECEK YANITI BEKLİYORUZ.YARDIMLARINIZ İÇİN COK TESEKURLER.

 2. 06 pcj 65 plakılı arac üstünde haciz var burda kaldırdık aman noterler birliği nasıl kalkar lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 3. Kolay gelsin iyi çalışmalar.
  TEKİRDAĞ/ŞARKÖY İlçesinde gittiğim noter de bir dayak yemediğimiz kaldı.Çalışanlardan erkek olan bi beyfendi sülalemizi elden gecirdi.İnsanlarla iletişimi çok kötü insan azarlıyo ağızından çıkan sözleri tartarak knuşmuyor.T.C temsil eden resmi bir kurumda böyle insanların işi ne ? Her bir kuruma bu arkadaşhakkında şikayette bulunacağım.Bu durumun acil bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

  Hüseyin karakaş

  iOS için Outlook uygulamasını edinin

  • ANKARA 62 noter 11:50 gittiğimde kapandığını söyledi işlem yapmadı anlayış gösterip 13:00 de tekrar geldiğimde saat 13:10 kadar bekledim hala açılmadı. Kapı önünde bekledik. Ayrıca gelir gelmez ilk sırada olduğum için sıra bende olmasına rağmen başka kişiler alındı. Arabamı almam gerektiğini söylediler 10 dk işlem yaptırıcam burnumdan geldi benimle konuşana kadar işini bitirebilrdi uyarı yapabilirseniz sevinirim teşekkür ederim kendisinin 10 dk önceden kapatıp 10 dk sonra açmaya hakkı var ise özür dilerim ben.

 4. benim bir aracım var 1973 model araçi hurdaya ayırmak ıstiyorum ayıramıyorum Bergama vergisineden dolayı araç yok babam ben askerdeyken bir hardaçiya vermiş yil 1999 yılında araba 20 yıldır olmayan aracın vergisini 7020 yasadan faydalanmak istiyorum ama 3 yıl önce vergisini taksitlendirme yapdirdırmdan dolayı Bergama noterler yapmıyor araç trafikte olmuş olsa mutlaka vize olur veya bir şey olurdu 0lmayayan aracın madurum Bergama Vergi Dairesi adıma hesabima biloko koymuş üzerime olan araçlara haciz konmuş ve çok madurum saygılar ve cevap bekliyorum

 5. Balıkesir 3. Notere gittim üzerime kayıtlı olan aracı Balıkesir Tekir galeriye sattım ve aynı gün vekâlet verdim. Yaklaşık 6-7 ay sonra araç plakasına yazılan ceza benim adıma geldi. Galeriyi aradım galeri tamam ben aracı tanıdık birine satmıştım dedi ben onu ödetirim dedi ve arabayı aradan 3-5 ay geçtikten sonra satışını vermiş. Ceza ödenmemiş aradan 12 yıl geçti bankada kredi işlemlerim vardı bu borç karşıma çıktı. Galeriye söyledim ben satışı hemen vermişimdir dedi. Vergi dairesinden ceza makbuzunu çıkarttım ceza yiyen şoförü ben tanımıyorum diyor bana noterden bana verdiğin vekâlet tarihini getir dedi. Notere gidiyorum geriye dönük arşivde biz onu bulamayız diyor beni 1 haftadan beri noter oyalıyor. Benim geriye dönük vekâlet verdiğim tarihini çıkarmıyorlar. Tarihin günü de 2006’nın 11. ayından 2007’nin 11. ayına kadar arşive bakıp benim vekâlet evrağımı çıkarmıyorlar bu noteri cimer sitesine şikayet edeceğim bana yardımcı olur musunuz?

 6. Malatya 4.notere 17.01.2020 saat:14,00 gibi gittim evrak onaylatmak için evrakları çıkardım verdim arkamızdan çalışan bayan bi iş başvurusu için bir sürü evrak çıkardı vs.diyerek güldü hepsinde lakayıt bi tavır açmışlar müziği insanlarla dalga geciyorlar resmen benim hakkımda yorum yapmak o çalışanınıza mı kaldı konuyla ilgilenirseniz sevinirim

 7. Merhaba. 

  Benim  babam 82 yaşında. %96 engelli raporu var.Aynı  zamanda kanser hastası. Ben babamın  raporu ile engelli araç  almak istiyorum. Sorun biz iki kardeşiz ve senelerdir küsüz. Babamın vefatından  sonra kardeşimin araç üzerinde hak iddia etmesini istemiyorum. Çünkü  aracı  ben kendi  param ile alacağım. Babamda alzaimer rahatsızlığı olduğu için vasiyetinin geçersiz olacağını  düşünüyorum.

  Babamın vasiliğini almak için  mahkemeye baş vursam ve almış  olsam bu vasilik ile noter de babam vefat ettikten sonra eşime devir edilecek şekil de bir sözleşme veya babam adına bir vasiyet tarzında bir evrak düzenlene bilirmi?

  Bu konuda bana yardımcı  olabilirmisiniz veya başka bir yol gösterirmisiniz şimdi den Teşekkür ederim

 8. Aracımın LPG sini ruhsata işletmek için Tekirdağ kapaklı daki 1. notere gittim.islemi yapmayıp TSE bin verdiği seri nosu yanlış deyip gecistirdiler ve işlem ertesi güne kaldi.ayni dosyaları başka notere götürdüm sorunsuz halloldu.fakat gecikme cezasi ödedim.sikayet icinyasal bir işlem baslatma hakkım var mı.

 9. Üsküdar 29 noterde kredi kartı geçmiyor
  Herhangibi bir ibarede yok niye pos cihazı yok dediğimiz zaman sizemi sorucaz diyip azarlıyolar

 10. Babam istanbulda pendikde oturduğumuz tek katlı evin arsasını aldı ve taksiti ni babam ablam ve ben ödüyorum birde abim var ama o ödemeye yanaşmadı.Ve babam taksitlendirmeyi yapmadan önce pendik belediyesine 17000 tl peşin para yatırması gerekiyordu ama onda olmadığı için memleketdeki arsamızı satmak istedi ben izin vermedim satmasına arabamı satıp ben ödedim 17 000 tlyi ve babam bana gel memleketdeki arsayı tapusunu sana vereyim dedi arsanın değeride şu an 25 000 civarında ablam arsadaki hakkını bana veriyor ama abimden şüpeliyim ne yapmalıyız babam arsayı bana vermesi için

 11. Elazığ 4.noter serkan özkan adlı katip,noetere her gidişimde zorluk çıkarıyor,böyle yaparsanız birdaha bu notere gelmem dediğmde sözmü cvbnı verdi,kq ga etmem içşn beni tahrik etti. Serkan özkanın ti cari arqcımı hiç bi sebep göstermedn evrağımın eksik olmamasına rağmen işlemimi yapmayıp beni ticari zarara uğratmıştır gereğinin yapılmasını arz ederim

 12. iyi günler benim üzerime kayıtlı 3 hattım var noter de işlem yaparken 3 ünü de msj gidiyor sadece bir numarama msj göönderilmesini telep ediyorum.

 13. iyi çalışmalar benim üzerime kayıtlı 3 hat bulunmakta noterde işlem yaparken 3 ünü de msj gidiyor sadece bir numara msj gelmesini istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 14. 2013 yılında adıma tescilli 29 AD 478 plakalı aracım internet üzerinden satışa çıkardım. Noterde satış sözleşmesini imzaladıktan sonra alıcı kılığındaki dolandırıcılar aracın bedelini tarafıma ödemeden aracı alıp kaçtılar. Aynı gün içerisinde aracı birbirlerine satarak ruhsatını ve plakasını (34 ZB 7668) değiştirdiler. Bunun üzerine konuyu mahkemeye taşıdım ve yapılan yargılamalar sonucu söz konusu araç ile ilgili yapılan bütün satış sözleşmeleri (2 adet) iptal edilerek aracın eski plakası ile tarafıma ait olduğuna karar verildi ve bu karar kesinleşti. Mahkeme sürecinde söz konusu araç üzerine çok sayıda (24 adet) icra ve haciz kararı konuldu. İlgili icra müdürlüklerinden müracaat edilerek söz konusu icra ve haciz kararlarının kaldırılması talep edilmiş ve ıslak imzalı fek yazıları alınmıştır. Ancak bahsi geçen icra ve haciz kararları UYAP Bilişim Sistemindeki “araç mahrumiyet işleri” ekranından hala silinmediği için mağdur durumdayım. Bahsi geçen ve adına tescili yapılmış olan 29 AD 478 plakalı aracım üzerindeki icra ve haciz kararlarını UYAP Bilişim Sisteminden kaldırmak için ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

 15. DÜZCE 4. NOTER ; paranızla rezil olmak , azar işitmek ve kaba bir muamele görmek istiyorsanız tam adres burası,Nusrettin Mahallesi’nde buyrun gidin ve alın boyunuzun ölçüsünü ! Kovalanırcasına fırça yer çıkarsınız o kadar nezaket sahibi kendisi ,tabi çalışanlarıda bir o kadar muhteşem ! Yazıklar olsun böyle düzene , bu zihniyet , bu tavırla çalışan insanlara ! Yıllarca bankacılık yaptım ,bir tek kişiye böyle muamele etmedim ! İnşallah kendisi gibi insanlara rast gelir ömrü boyu , Allah hak ettiği insanlarla yaşamayı nasip etsin , kendi gibi saygısız ,işine ve insanlara saygısı olmayan ,herkes hakettiği hayatı yaşasın inşallah … yazık insan olmak zor zanaat …

 16. 14.07.2020 tarihinde Saat 8.30 de Kayseri 9. Noter sıramatikten 8. Sırayı aldım, virüs var tamam anladık fakat çoğu il nüfusundan fazla nüfusu olan bir ilçede tek noter 2 personelle, daha önceden verilen vekalete 2 suret tasdik için 9.45 e kadar bu sıcakta bekledim, problemi dile getirince de iki suret için 805 TL ücret aldılar, yani at binenin kılıç kuşananın, tutan tuttuğunu ezer düzeni.

 17. İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ PANDEMİ SÜRECİNDE NOTER İŞLEMLERİNDE 65 YAŞ ÜSTÜNDEN İSTENEN PSİKİYATRİ RAPORU HALA İSTENİYOR MU? MALUM HASTANELERİN İÇLERİ DIŞARIDAN DAHA TEHLİKELİ VE 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNDA KRONİK HASTALIKLAR VAR.CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER

 18. Tavşanlı 1. Noter çalışanları nadiklarinin ve arkadaslarinin işlemlerini önce tamamlayarak diğer vatandaşların zamanını calmaakta ve bu durumdan sikeyetciyim.

 19. Gaziantep Şahinbey akkent 16. Noter çok terbiyesiz çok ahlaksız Çalışkan’lara sahip adamlara fişimizi gösteriyoruz bize başkasının fişini almışız muamelesi yapıyorlar bu hiç yakışmayan bir hareket.

 20. Genel olarak noterliklerinizde 65 yaş üstü bütün vatandaşlardan akli meleke raporu istenmektedir.Bunun yasal dayanağı nedir. 65 yaşın üstündeki kişilerin yapacakları hukuki işlemler ile ilgili olarak herkesten sağlık raporu istenmesi ve bunun rutin hale getirilmesi, bu yaşın üzerindeki kişilere yönelik haysiyet kırıcı, ayrımcı bir uygulama olarak görülmektedir. Nitekim, Avrupa Temel Haklar Şartnamesinin 21 . maddesi yaş nedeni ile ayrımcılığı yasaklamaktadır.Ayrıca Medeni Kanun “ayırt etme gücüne sahip ve kısıtlı olmayan her ergen kişinin fiil ehliyetinin olduğu” genel kaidesini getirmiştir. Bunun aksini iddia eden, iddiasını isbat ile yükümlü bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here