Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye Noterler Birliği, Anayasanın 135. maddesine göre Noterlik Kanunu ile kurulmuş olup, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği olan bir meslek kuruluşudur. Birliğin genel merkezi Ankara’dadır. Türkiye’deki tüm noterler bu kuruluşa bağlıdır. Devlet denetimine tabidir.

Temel organları; birlik başkanı, başkanlık divanı, yönetim kurulu, birlik kongresi, disiplin kurulu ve noter odalarıdır.

Temel Değerleri

Tarafsız, güvenilir, yenilikçi, kurumsal ve etkili iletişim kurma değerlerini kendilerine ilke edinmiştir. Bu ilkelere bağlı kalmakla yükümlüdür. Noterlik mesleğini sürekli geliştirmek için yenilikçi olmak gerekmektedir.

Türkiye Noterler Birliğinin Görevleri

Noter mesleğini yapanlar arasında birlik ve beraberlik sağlar.
Noter katibi yetiştirmek için kurslar açar.
Noterlerin tüm menfaatlerini, mesleğin gelenek, ahlak ve düzenini korur.
Kanunlarla verilmiş bütün görevleri yapar.
Noterin, katip ve hizmetliler arasında yapılacak sözleşmeler için tek tip sözleşme örneği hazırlar.
Uyulması zorunlu meslek kurallarını tespit ve tavsiye eder.
Noterler ve katiplerine belli bir tutar ve sürede borç para verir.
Noter odalarına, ödenecek ödeme miktarı ve ödeme şeklini belirler.
Noterlere ait evrakların korunması ve saklanması için gerekli ortak tedbirleri alırlar.
Meslektaşların meslek gelişimi için kitap ve dergi yayınlayarak konferanslar düzenler.

Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
0 312 218 80 00

Türkiye Noterler Birliği Çağrı Merkezi İletişim Adresi:

Söğütözü Caddesi. No:4 Söğütözü – ANKARA

Arama Terimleri: Türkiye Noterler Birliği çağrı merkezi, Türkiye Noterler Birliği iletişim bilgileri, Türkiye Noterler Birliği müşteri hizmetleri numarası, Türkiye Noterler Birliği telefon numarası, Türkiye Noterler Birliği şikayet hattı, Türkiye Noterler Birliği irtibat telefonu

Yorumları Göster (5)

 • Antalya 16. noterlıkce size gönderilen 07 CLB 91 PLAKALI ARAC İLE İLGİLİ SORUN KONUSUNDA SİZDEN İVEDİLİKLE GELECEK YANITI BEKLİYORUZ.YARDIMLARINIZ İÇİN COK TESEKURLER.

 • 06 pcj 65 plakılı arac üstünde haciz var burda kaldırdık aman noterler birliği nasıl kalkar lütfen bana yardımcı olurmusunuz

 • Kolay gelsin iyi çalışmalar.
  TEKİRDAĞ/ŞARKÖY İlçesinde gittiğim noter de bir dayak yemediğimiz kaldı.Çalışanlardan erkek olan bi beyfendi sülalemizi elden gecirdi.İnsanlarla iletişimi çok kötü insan azarlıyo ağızından çıkan sözleri tartarak knuşmuyor.T.C temsil eden resmi bir kurumda böyle insanların işi ne ? Her bir kuruma bu arkadaşhakkında şikayette bulunacağım.Bu durumun acil bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

  Hüseyin karakaş

  iOS için Outlook uygulamasını edinin

 • benim bir aracım var 1973 model araçi hurdaya ayırmak ıstiyorum ayıramıyorum Bergama vergisineden dolayı araç yok babam ben askerdeyken bir hardaçiya vermiş yil 1999 yılında araba 20 yıldır olmayan aracın vergisini 7020 yasadan faydalanmak istiyorum ama 3 yıl önce vergisini taksitlendirme yapdirdırmdan dolayı Bergama noterler yapmıyor araç trafikte olmuş olsa mutlaka vize olur veya bir şey olurdu 0lmayayan aracın madurum Bergama Vergi Dairesi adıma hesabima biloko koymuş üzerime olan araçlara haciz konmuş ve çok madurum saygılar ve cevap bekliyorum

 • Balıkesir 3. Notere gittim üzerime kayıtlı olan aracı Balıkesir Tekir galeriye sattım ve aynı gün vekâlet verdim. Yaklaşık 6-7 ay sonra araç plakasına yazılan ceza benim adıma geldi. Galeriyi aradım galeri tamam ben aracı tanıdık birine satmıştım dedi ben onu ödetirim dedi ve arabayı aradan 3-5 ay geçtikten sonra satışını vermiş. Ceza ödenmemiş aradan 12 yıl geçti bankada kredi işlemlerim vardı bu borç karşıma çıktı. Galeriye söyledim ben satışı hemen vermişimdir dedi. Vergi dairesinden ceza makbuzunu çıkarttım ceza yiyen şoförü ben tanımıyorum diyor bana noterden bana verdiğin vekâlet tarihini getir dedi. Notere gidiyorum geriye dönük arşivde biz onu bulamayız diyor beni 1 haftadan beri noter oyalıyor. Benim geriye dönük vekâlet verdiğim tarihini çıkarmıyorlar. Tarihin günü de 2006'nın 11. ayından 2007'nin 11. ayına kadar arşive bakıp benim vekâlet evrağımı çıkarmıyorlar bu noteri cimer sitesine şikayet edeceğim bana yardımcı olur musunuz?