Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

15 Ağustos 1888 yılında resmen kurulan Ziraat Bankası, Osmanlı Dönemi’nde Menafi Sandıkları’nın işlevini yerine getirememesi sonucu II. Abdülhamit’in onayı ile faaliyete başlamıştır. Günümüzde, yurt içinde 1757, yurt dışında 23 şubesi, ATM, çağrı merkezi, telefon ve mobil bankacılığı kanalları ile hizmet vermektedir.

Ziraat Müzesi

Ziraat Bankası, tarihsel kuruluş hikayesine uygun sanat çalışmaları ve müze oluşumlarını desteklemektedir. Ankara’nın Ulus semtinde bulunan Ziraat Müzesi, Türkiye’de açılan ilk Bankacılık Müzesi ünvanını taşır. Bankanın Genel Müdürlük binasının Şeref Salonu’nda yer alan müzede, 1863 yılına ait orijinal ‘Memleket Sandığı’, tarihi yevmiye defterleri, mühürler, yazı makineleri gibi bankacılık sistemine ait antika objeler sergilenir. Müzenin en değerli koleksiyon parçaları arasında, Cumhuriyet dönemi ressamlarının tabloları yer alır. Özellikle İbrahim Çallı’nın ‘Harman’ isimli tablosu ve Namık İsmail’e ait ‘Gazi Mustafa Kemal Çiftçiler Arasında’ adlı yağlı boya eserleri, müzenin önemli sanat değerlerindendir.

Sanata Ve Sanatçıya Destek

Ziraat Bankası’nın sanatsal faaliyetlerinden biri de resim koleksiyonu kategorisidir. Koleksiyonda, dünya sanatçılarının fotoğraf ve yağlı boya çalışmaları, Osmanlı Sanatçılar Birliği sanatçılarının eserleri, Cumhuriyet dönemi ressamlarının modern çalışmalarına yer verilir. Bu çalışmalar, Ziraat Bankası’nın farklı şubelerinde ve sanal platformlarda sanatseverlere sunulmaktadır.

Organize ettiği sanat galerileri ve sergiler ile tüm sanatçılarının katılımına imkan veren Ziraat Bankası, ‘Sanat İçin, Sanatla İç İçe’ sloganı ile sanata ve sanatçıya destek veren faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanmak istiyorsanız, ilk öncelikle Ziraat Bankası resmi müşteri hizmetleri numarası olan bu 444 0 000 numara aranmalı. Ardından sırasıyla 2, 0 tuşlarını tuşlayın sonrasında telesekreter konuşmaya başlayınca 1 tuşu tuşlanarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Kısaca Tuşlaması:
444 0 000 -> 2-0-1

Arama Terimleri: ziraat bankası müşteri hizmetleri şimdi bağlanma, ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma, ziraat bankası müşteri hizmetleri, ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasına bağlanma, ziraat bankası müşteri hizmetleri bağlanmak, ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanmak, ziraat bankası müşteri hizmetleri direk bağlanmak, ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasına direk bağlanmak