Aselsan Müşteri Hizmetleri

Aselsan Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından biri olan Aselsan, askeri ve elektronik amaçlarla proje geliştirmekte ve üretim yapmaktadır. Askerî Elektronik Sanayi veya bilinen ismiyle ASELSAN 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından kurulmuştur. Aselsan, dünyanın en büyük 100 savunma şirketleri arasında yer alır. İnsansız sistemler, haberleşme ve bilgi teknolojileri, güvenlik sitemleri, hava savunma ve füze sistemleri vb. konular, Aselsan’ın başlıca alanlarını oluşturmaktadır.

Aselsan, Türkiye haricinde 1998 yılında Azerbaycan’da 2020 yılında Ukrayna’da da merkezler kurmuştur. Anonim bir şirket olmakla birlikte önceliği her zaman Türk Silahlı Kuvvetleri’dir. Günümüzde TSK tarafından kullanılan ve muhafaza edilen birçok askeri envanterde Aselsan’ın imzası vardır.

Son dönemde toplum tarafından daha çok bilinen ve sevilen Aselsan, özellikle üniversite mezunları için iyi bir iş kaynağıdır. Pek çok kişi yüksek maaş ve statü için Aselsan’da çalışmak istiyor. Aselsan çağrı merkezi 0850 360 10 30 numarası ile görüşerek iş başvuruları, merkezleri, staj, sponsorluk, üretim alanları vb. konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda Aselsan yine aynı numarayla müşterilerine de destek sunmaktadır.

İçeriğimizin devamında Aselsan müşteri hizmetleri ve alternatif iletişim kanalları ile ilgili ayrıntıları inceleyebilirsiniz. Ayrıca Aselsan hakkında öğrenmek istediğiniz konuları da en alt kısımda sizin için açıkladık.

Aselsan Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0850 360 10 30
Çalışma SaatleriPazartesi – Cuma 09:00 – 17:30
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Aselsan İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası0850 360 10 30
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiaselsan@hs02.kep.tr​
İletişim FormuForm için tıklayın.
Yerleşkeler Ve AdresleriAselsan yerleşkeleri hakkında bilgi edinmek için tıklayın.
Online İş BaşvurusuAselsan’a iş başvurusunda bulunmak için tıklayın.
Faks Adresi+90 (312) 354 13 02
Genel Müdürlük AdresiMehmet Akif Ersoy Mahallesi İstiklal Marşı Caddesi No: 16, 06200 Yenimahalle / Ankara
Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 (312) 592 60 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Aselsan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aselsan hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizin için Aselsan ile ilgili en çok merak edilen soruları bulduk ve yanıtladık! Yorumlarda Aselsan ile ilgili görüş ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Aselsan’ın Fabrikası Nerede?

aselsanEn önemli savunma şirketlerinden biri olan Aselsan, merkezini ve fabrikalarını Ankara’da kurmuştur. Aselsan’ın 3 fabrikası da Ankara’dadır.

 • Ankara / Macunköy
 • Ankara / Gölbaşı
 • Ankara / ODTÜ- Teknokent

Buraya tıklayarak fabrikalar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Aselsan Nedir? Ne Zaman Kurulmuştur?

Aselsan, dünyanın en önemli savunma şirketlerinden biridir ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından 1975 yılında kurulmuştur. Günümüzde yerli ve uluslararası birçok savunma sanayii şirketiyle çalışır. Aynı zamanda TSK’nın haberleşme ve savunma envanterlerinin büyük çoğunluğu da Aselsan tarafından karşılanmaktadır.

Aselsan Hisseleri Kime Ait?

Aselsan’ın hisseleri %74,20 oranında TSKGV’ye aittir, geri kalan kısım ise Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Aselsan’da Kimler Çalışabilir?

aselsan2Aselsan, işe alım sürecinde oldukça sıkı bir politika izliyor. Dolayısıyla elemelerde oldukça seçici davrandığı da biliniyor. Aselsan’da şu meslek grupları çalışabiliyor:

 • Havacılık Ve Uzay Mühendisi
 • Elektrik – Elektronik Mühendisi
 • Mekatronik Mühendisi
 • İnşaat Mühendisi
 • Makine Mühendisi
 • Bilgisayar Mühendisi
 • Uluslararası İlişkiler
 • Fizik
 • Endüstri Mühendisi
 • Endüstri Ürünleri Tasarımı
 • İşletme
 • Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği
 • İktisat.

Aselsan İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önlisans, lisans ve yüksek lisans mezunları Aselsan iş başvurusu yapabilir. Aselsan, lise mezunlarına da istihdam imkanı sağlıyor ancak bu pozisyonlar çok kısa sürede doluyor. Aselsan’a iş başvurusunda bulunmak için ik@aselsan.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Aselsan İş Başvurusu Şartları Nedir?

aselsan3İşe alım süreçlerinde titiz bir prosedür yürüten Aselsan, adaylarından pek çok şartı karşılamasını istiyor. Aselsan iş başvurusu şartları şöyle:

 • Önlisans, lisans veya yüksek lisans mezunu olmak,
 • YDS, IELTS, TOEFL vb. dil sınavlarından geçerli puan almak,
 • Yurtdışı üniversitelerden mezun olanlar için YÖK Denklik Belgesi’nin bulunması.

Aselsan iş başvuru şartları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Aselsan Kaç Ortalamayla İşe Alıyor?

Aselsan, üniversite mezunlarının diploma puanlarına göre ek puan vermektedir. Buna göre en az 2.60 ortalaması olanlar Aselsan’da çalışabilir.

Aselsan İşçi Alıyor Mu?

aselsan4Aselsan, temizlik ve hizmet görevlisi, büro personeli, aşçı vb. meslek gruplarında da alım yapmaktadır. Her yıl belirli dönemlerde Aselsan tarafından yapılan duyuruda işçi alım kriterleri ve kontenjanları açıklanıyor.

Aselsan Proje Gönderme Nasıl Yapılır?

Savunma ve elektronik sanayii alanında projeniz varsa Aselsan’dan destek olmasını talep edebilirsiniz. Proje ismi, bilgileri, sizin bilgileriniz vb. açıklamalarla Aselsan’a proje göndermek mümkün. Projenizin Ar-Ge desteğine uygun olup olmadığını öğrenmek için Aselsan müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Aselsan Ziyaret Edilir Mi?

aselsan5Kısa bir süre önce halkın ziyaretine açılan Aselsan, belirli dönemlerde ziyaretçi alımı yapıyor. Özellikle öğrenciler ve okullar için toplu ziyaretler de gerçekleştiriliyor. Ziyaret hakkında bilgi almak için Aselsan çağrı merkezi 0850 360 10 30 numarasıyla görüşebilirsiniz.

Aselsan Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aselsan, ‘Vizyoner Genç’ uygulamasıyla her yıl staj başvurularını kabul etmektedir. Önlisans ve lisans öğrencileri için açılan Aselsan staj başvurusu yoğun talep görüyor. Bu nedenle öğrencilerin sık sık Aselsan’ın internet sitesini ziyaret etmesi gerekmektedir. Staj başvuruları genellikle Şubat – Mart aylarında kabul ediliyor. Buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top