Trendyol Müşteri Hizmetleri

Trendyol Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Trendyol müşteri hizmetleri temsilcisi ile aşağıdaki Trendyol çağrı merkezi numarası üzerinden kolayca konuşabilirsiniz:

 • Trendyol Müşteri Hizmetleri Numarası: 0 (212) 331 02 00
 • Trendyol Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri: Hafta içi ve hafta sonu 08:30-24:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Trendyol İletişim E-Mail Adresi

Eğer Trendyol’a e-mail göndermek istiyorsanız, aşağıdaki e-mail adreslerini kullanabilirsiniz:

Trendyol Posta Adresi

Trendyol Merkezi Şirket

Trendyol

DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş. Maslak Mahallesi Büyükdere Caddesi (Spine Plaza) No:243 İç Kapı No:19, Sarıyer/İstanbul

Trendyol Sosyal Medya Hesapları

Trendyol sosyal medya hesaplarına erişmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz:

Trendyol Yardım Merkezi

Trendyol, aktif bir şekilde çalışan güçlü bir yardım merkezine sahiptir. Online yardım merkezi sayfasında sorularınıza yanıt bulabileceğiniz çok sayıda sıkça sorulan soru ve yanıtları bulunmaktadır.

Trendyol Satıcı Başvuru Formu

Trendyol’da satıcı olarak yer almak istiyorsanız aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

Ek olarak Trendyol Hızlı Market ve Trendyol Yemek başvurularınız için aşağıdaki e-mail adreslerine başvurunuzu iletebilirsiniz:

Trendyol Canlı Yardım

Trendyol’dan online canlı yardım servisi almak ve gerçek bir Trendyol müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Trendyol Yardım Merkezi Sayfasına gidin.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 09.18.25
 2. Sayfanın alt bar’ına kadar inin ve ”Canlı Yardım” butonunu bulun.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 09.19.30
 3. Karşınıza çıkacak sayfa üzerinden Canlı Yardım’a bağlanmış olacaksınız. Yardıma bağlanma sebebinizi doğru şekilde seçin, otomatik botlar ile gerçekleşebilecek durumlar için sistem size form göndermektedir. Tersi durumlar için canlı yardım asistanına bağlanmanız mümkün olmaktadır.
 4. Doğrudan asistana bağlanmak için ”Diğer” seçeneğine tıklayabilir ve daha sonra ”Trendyol’a bir önerim var” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu seçenekten sonra karşınıza ”Müşteri temsilcisine bağlan” opsiyonu çıkacak. Bu butona tıklayın ve canlı yardım asistanının bağlanmasını bekleyin.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 09.23.18

Trendyol Yardım Merkezi

Trendyol, aktif bir şekilde çalışan güçlü bir yardım merkezine sahiptir. Online yardım merkezi sayfasında sorularınıza yanıt bulabileceğiniz çok sayıda sıkça sorulan soru ve yanıtları bulunmaktadır.

Trendyol Satıcı Başvuru Formu

Trendyol’da satıcı olarak yer almak istiyorsanız aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

Ek olarak Trendyol Hızlı Market ve Trendyol Yemek başvurularınız için aşağıdaki e-mail adreslerine başvurunuzu iletebilirsiniz:

Sıkça Sorulan Sorular

Trendyol Kargo Takip Nasıl Yapılır? 

 • Trendyol’dan gelen kargolarınızın takibini yapabilmek için öncelikle hesabınıza giriş yapın. Hesabınız üzerinden ”Siparişlerim” sekmesine tıklayın.

WhatsApp Image 2020 11 11 at 10.11.45

 • Daha sonra, son siparişlerinize göz atma şansı bulacaksınız. Kargoya verilmiş olan siparişleriniz ”Kargoya Verildi” ibaresi ile birlikte bu sayfada yer almaktadır.

trendyol-kargo-takip

 • Siparişinizin Detaylar sekmesine girdikten sonra, biraz aşağıda ”Kargom Nerede?” ibaresini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda sistem sizi doğrudan ilgili kargo firmasının paneline yönlendirecek ve burada bilgilerinizi bulabileceksiniz.

trendyol-kargo-takip

Trendyol Müşteri Hizmetlerine Direkt Nasıl Bağlanabilirim?

Trendyol canlı yardım bağlantısına tıkladıktan sonra hemen çözülebilecek problemler için size otomatik şablon ve formlar atayabilmektedir. Bu hazır şablon ve formlar yerine Trendyol müşteri temsilcisine direkt bağlanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Öncelikle yukarıda da anlattığımız adımları takip ederek Canlı Yardım sayfasına bağlanın.
 2. Daha sonra karşınıza çıkan hizmet seçenekleri arasında en altta bulunan ”Diğer” seçeneğini işaretleyin.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 10.29.54
 3. Trendyol Asistan, ”Diğer” kategorisi altında size birkaç farklı şikayet ya da hizmet seçeneği sunacaktır. Bunlar arasından ”Trendyol’a bir önerim var” opsiyonuna tıklayın.
 4. Bu seçim sizi ”Trendyol Müşteri Temsilcisine Bağlan” yazılı bir seçeneğe götürecektir. Bu seçeneği tercih ederek hemen bağlantı kurabilirsiniz.

Trendyol’un sunduğu canlı yardım bağlantısı kişisel verilere göre değişiklik gösterebilmektedir. Kimi zaman ”Diğer” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza ödeme ile ilgili problemler de gelebilir. Bu durumda problemlerin herhangi birini seçin ve daha sonra ”cevap yeterli değil” seçeneğini işaretleyin. Sayfanın alt kısmında ”Müşteri Temsilcisine Bağlan” yazısını göreceksiniz.

trendyol-canlı-yardım

Bu butona tıkladıktan sonra temsilciye bağlanabilirsiniz.

trendyol-canlı-yardım

Trendyol iade kodumun süresi geçti, ne yapmalıyım?

Trendyol üzerinden satın alınan ürünlerin 15 günlük bir iade süresi bulunmaktadır. Kullanıcılar iadeleri için ihtiyaç duydukları kodları Trendyol.com üzerinden ”İade Talebi Oluşturma” sayfasına giderek oluşturabilirler. Oluşturduğunuz kodlar, size seçtiğiniz kargo firmasına kimlik göstermeden ya da ücret ödemeden ürünü teslim etmenizi sağlar. Her kodun 7 günlük bir süresi bulunmaktadır. Kodunuzun 7 günlük süresi bittiğinde Trendyol İade sayfası default moduna döner. Bu sayede yeniden ”İade Talebi Oluştur” seçeneğine tıklayabilirsiniz. İade talebi oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Trendyol hesabınıza e-mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapın.
 2. Hesabım sekmesinden Siparişlerim’e gidin.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 10.11.45
 3. Burada iade süresi dolmamış siparişleriniz için ”İade talebi oluştur” butonu görülecektir.
 4. Bu butona tıkladığınızda Trendyol sizden seçili kargo şirketleri arasından birini tercih etmenizi isteyecek. Genellikle opsiyonlarınız Yurt İçi Kargo, MNG Kargo, PTT Kargo ve Aras Kargo olmaktadır.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 10.13.42 1
 5. Bunlardan birini tercih ettiğinizde sistem size bir kod verir. Bu kod kayıtlı telefon numaranıza da gönderilir. Yedi iş günü içerisinde kargo firmasına giderek ürünü teslim etmeniz ve görevliye bu kodu söylemeniz yeterlidir. Ek bir belge göstermeniz ya da ödeme yapmanız gerekmez.
  trendyol-iade
 6. İade süreci ile ilgili daha detaylı bilgilere ve sık sorulan sorulara ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Trendyol Paylaş Kazan Nedir?

Trendyol’un aktif kampanyalarından biri olan Paylaş Kazan, kullanıcıların koleksiyon oluşturarak bu koleksiyonlarını link aracılığı ile arkadaşları ile paylaşmalarını gerektiriyor. Belli bir sayıda kaydedilen koleksiyonlar ise kullanıcıların Trendyol cüzdan kuponu veya Trendyol cüzdan bakiyesi kazanmasını sağlıyor. Trendyol, uyguladığı her kampanyada koşul ve ödüllerde değişiklik yapabilmektedir. Genel olarak cüzdan kuponu verilen kampanyaların özellikleri şu şekildedir:

 1. Trendyol Cüzdan Kuponları, koleksiyonlarınızın kaydedilme sayılarına göre 30 TL ile 50 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 2. Trendyol Cüzdan Kuponlarının kullanımı için bir alt alışveriş limiti bulunmamaktadır.
 3. Trendyol Cüzdan Kuponlarını kullandığınızda, üründe mevcut olan indirim iptal edilmektedir ve ürün normal satış fiyatı üzerinden değerlendirilmekte, kupon bu şekilde fiyattan düşülmektedir.
 4. Trendyol Cüzdan Kuponları, birden fazla koleksiyon kaydı yaptığınız durumda birden fazla adet olacak şekilde verilmektedir fakat her bir siparişte sadece bir adet kupon kullanılabilmektedir.

Trendyol’un Paylaş Kazan isimli kampanyasında cüzdan kodu hediyesi verdiği durumlarda ise, koşullar aşağıdaki gibidir:

 1. Trendyol Cüzdan sayfası içerisindeki bakiyenize doğrudan para yüklenir. Yüklenen bu para ”Trendyol Para” olarak geçer ve gerçek banka hesabınıza aktarılamaz.
 2. Bu paraları dilediğiniz siparişte dilediğiniz oranda kullanabilirsiniz. Kalan bakiye sonraki alışverişlerinizde kullanılmak üzere saklı durur.
 3. Trendyol para bakiyesini kullandığınızda ürünlerin mevcut indirimi iptal olmaz, indirim üzerine bedava bakiyeden de yararlanmış olursunuz.

Trendyol Koleksiyon Nasıl Oluşturulur? 

Trendyol’da koleksiyon oluşturmak için bir Trendyol hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız üzerinden Favorilerim sekmesine gidin. Bu sekmede en az on ürün bulunmalıdır. Herhangi bir kategoriden on adet ürün bulun ve bunları mobil cihazınızda sağ üst köşedeki kalp işaretine tıklayarak favorilere ekleyin. Sonraki adımlar için aşağıdaki maddeleri takip edin:

 1. Trendyol Hesabım sayfasından Favorilerim’e tıklayın.
  WhatsApp Image 2020 11 11 at 10.17.10
 2. Bu sayfada sağ sekmede ”Koleksiyonlarım” olacaktır.
 3. Bu sayfaya girdiğinizde ise ”Koleksiyon Oluştur” seçeneği karşınıza çıkacak. Buraya tıklayın. Koleksiyon içerisine eklemeniz için Trendyol size Favorilerim sayfasındaki ürünleri listeleyecek. Dilediklerinizi seçerek koleksiyon oluşturabilir ve koleksiyonunuza isim verebilirsiniz.
  trendyol-koleksiyon-oluşturmaWhatsApp Image 2020 11 11 at 10.17.57

Trendyol Cüzdanıma para yüklerken doğrulama kodu kime gelir? 

Trendyol Cüzdanım hesabınıza para yüklemek istediğinizde kredi kartı, banka kartı ya da diğer online ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Para yüklemenin ilk aşamasında, para Trendyol tarafından çekilirken kart sahibine doğrulama mesajı gider ve bu sistem 3D Security olarak adlandırılır. Para bir kere çekildikten ve Trendyol hesabınızda bulunduktan sonra, alışveriş yaparken doğrulama mesajı hesap sahibine gelir. Kimi durumlarda Trendyol size doğrulama kodu göndermeden siparişi tamamlar ve parayı cüzdanınızdan çeker. Kimi durumlarda ise doğrulama kodu sizden talep edilebilir. Trendyol Cüzdan ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Trendyol 10 TL cüzdan hediyesi nasıl alınır? 

 1. Trendyol, Cüzdan hesabı kullanımını teşvik etmek amacı ile her yeni cüzdan hesabı için 10 TL bedava bakiye yüklemesi gerçekleştirmektedir.
 2. Bu bakiye yüklemesi her hesap için sadece bir kere yapılır. Trendyol 10 TL hediye cüzdan bakiyesi almak için cüzdan hesabınızı aktif etmeniz gerekir.
  trendyol-cüzdan-aktivasyon
 3. Aktivasyon işlemi için ise sisteme telefon numarası kaydetmeniz ve telefonunuza gelen doğrulama kodunu ekranda ilgili kısma girmeniz yeterlidir. Fakat aynı telefon numarası iki farklı hesap üzerinden tanımlanamaz.
 4. Dolayısıyla birden fazla kere cüzdan hediyesi kazanmak adına farklı e-mail hesapları ile Trendyol hesabı açmak ve her defasında farklı bir telefon numarası ile hesap oluşturmak gerekmektedir. Trendyol Cüzdan ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
  trendyol-10-tl-cüzdan-bakiyesi

Trendyol İademi Yaptım, iadem nereye gelecek? 

Trendyol Cüzdan kullanıcılarının iadesi anında Trendyol Cüzdan hesaplarına gelmektedir. Bakiye olarak gelen bu para, dilerseniz diğer Trendyol harcamalarınızda kullanılabilir. Dilerseniz bu parayı, paranın ilk çekildiği karta geri yükleyebilirsiniz.

trendyol-cüzdan

Ayrıca cüzdanınızda gerçekleşen hesap hareketlerini incelemek isterseniz cüzdan sayfasına geldikten sonra sağ üst köşedeki özet seçeneğine tıklayabilirsiniz. Burada, ”Kartıma geri yükle” talebinin hemen alt kısmında hem hesabınıza giren hem de hesabınızdan çıkan paraların detaylı olarak listelendiği bir hesap özeti bulacaksınız.

trendyol-cüzdan

Cüzdan hesabınız bulunmuyor ise iadeniz doğrudan banka ya da kredi kartınıza yapılacak ve birkaç iş günü içerisinde hesabınıza yansıyacaktır.

 

Scroll to Top