Ayedaş Müşteri Hizmetleri

Ayedaş Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Ayedaş (Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi), İstanbul / Anadolu Yakası’nda elektrik dağıtımından sorumlu şirkettir. 2013 yılında Enerjisa ve E.ON şirketlerinin işbirliğiyle tüm hisseleri satın alınmıştır ve Ayedaş, Enerjisa’nın olmuştur. Türkiye’nin en büyük on elektrik dağıtım şirketlerinden biri olan Ayedaş, AR-GE ve yenilikçi çözümleri ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Elektrik kesintisi, abonelik kapatma, arıza bildirimi vb. konularda Ayedaş müşteri hizmetleri numarası ALO 186 ile iletişime geçebilirsiniz. 7/24 hizmet veren Ayedaş iletişim numarası, sorununuza kısa sürede çözüm bulacaktır.

Ayedaş, günümüzde Sabancı Holding ve EON şirketleri tarafından yönetilmektedir. Anadolu Yakası’nda iki milyonu aşkın abone sayısına sahip olan Ayedaş, müşteri memnuniyetini önemsemektedir. Dolayısıyla sorunlarınızı ve bildirimlerinizi Ayedaş müşteri hizmetleri numarasına bildirerek kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Ayedaş çağrı merkezi ve diğer iletişim kanalları içeriğimizin devamında ayrıntılı şekilde belirtilmiştir.

Ayedaş Çağrı Merkezi

Telefon Numarası186
Geri Arama Evet
Gerçek KişiEvet
Çalışma SaatleriAyedaş çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
En İyi Arama Saati09:15 – 10:30
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Ayedaş İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 1 186
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiayedas@ayedas.com.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Arıza Bildirim FormuForm için tıklayın.
Yardım SayfasıAyedaş yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Whatsapp Numarası0216 186 0000
Genel Müdürlük AdresiBağlarbaşı Mah. Refahevler Sok. 2/1 Maltepe, İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası0216 500 64 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, LinkedIn

Ayedaş Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Enerjisa ve E.On çatısı altında hizmet veren Ayedaş, elektrik dağıtım şirketleri arasında yer alıyor. Sizin için Ayedaş hakkında en çok merak edilen soruları araştırdık ve yanıtladık! Yorumlarda Ayedaş ile ilgili görüş ve önerilerinizi paylaşabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sorularınızı en kısa sürede cevaplandıracağız!

Ayedaş Nedir?

ayedas1Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, bilinen kısa ismiyle Ayedaş, İstanbul Anadolu Yakası’nda elektrik dağıtımı şirketidir. Ayedaş, özel elektrik dağıtım şirketleri arasında yer alır ve Enerjisa – E.On şirketleri tarafından yönetilir.

Ayedaş Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

ayedas4Ayedaş fatura ödeme işlemi için şu yöntemleri tercih edebilirsiniz:

  • Anlaşmalı Banka Şubeleri: Ayedaş elektrik faturalarınızı Akbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Garanti BBVA, Vakıfbank gibi kuruluşlardan ödeyebilirsiniz.
  • PTT Şubeleri: Ayedaş elektrik faturaları PTT gişelerinden de ödenebiliyor. Sözleşme hesap numaranızı söylemeniz veya faturanızı yanınızda götürmeniz gerekiyor.
  • İnternet Bankacılığı: Bankaların mobil uygulamaları ile Ayedaş faturalarınızı kolayca ödeyebilirsiniz.
  • Enerjisa: Mobil uygulama veya Enerjisa online hizmetler aracılığıyla Ayedaş faturalarınızı ödemeniz mümkündür.

Ayedaş Faturama Nasıl İtiraz Edebilirim?

ayedasfaturaAyedaş’tan tarafınıza bildirilen elektrik faturasında bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız hemen itirazda bulunabilirsiniz. Ayedaş çağrı merkezi 186 veya Enerjisa müşteri hizmetleri numarası 444 4 372 fatura itirazı konusunda size yardımcı olacaktır.

Ayedaş Elektrik Kesintisi Nasıl Öğrenilir?

Ayedaş, Anadolu Yakası’nda planlı veya plansız kesintiler yapabiliyor. Planlı kesintileri öğrenmek için Ayedaş internet sitesinde yer alan ‘planlı kesintiler’ bölümü inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Ayedaş müşteri hizmetleri 186 numarası ile iletişime geçerek bölgenizdeki planlı veya plansız kesintiler hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. İnternet sitesinden elektrik kesintilerini öğrenmek için tıklayın.

Ayedaş Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

ayedas2Ayedaş abonelik iptali online veya Ayedaş şubelerinden yapılır. E-devlete giriş yaparak arama kısmına ‘Bireysel Abonelik Fesih Başvurusu’ yazın, Ayedaş aboneliğini seçerek aboneliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Aynı zamanda Enerjisa online hizmetler menüsünden de elektrik aboneliğini kapatmak mümkündür. E-devlete ulaşmak için tıklayın, Enerjisa online hizmetlerden abonelik kapatma için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Ayedaş’ı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Bölgenizdeki planlı/plansız kesintiler, fatura ödeme, faturanın fazla/eksik olması gibi durumlarda Ayedaş’ı şikayet edebilirsiniz. Ayedaş iletişim numarası 186 ile görüşerek şikayetlerinizi iletebilir ve sorununuza en kısa sürede çözüm bulunmasını isteyebilirsiniz. Ayedaş çağrı merkezi ile çözemediğiniz soruları Enerjisa 444 4 372 numarasına iletebilir veya doğrudan CİMER’e başvurabilirsiniz.

Ayedaş Abonelik Nasıl Yapılır?

ayedas3Eviniz, işyeriniz, tarım alanınız veya ticarethanenizi için Ayedaş aboneliği başlatabilirsiniz. Ayedaş abonelik başvurusu E-devlet üzerinden “Elektrik Görevli Tedarik Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler” seçeneğini tıklayın, İstanbul’u seçin ve Ayedaş’a tıklayın. Aynı zamanda Ayedaş şubelerine de başvurabilirsiniz.

Ayedaş İlk Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Diğer elektrik dağıtım şirketleri gibi Ayedaş’ta ‘güvence bedeli’ almaktadır. kW başına 33 TL ücretlendirme yapılır ve en az 5 KW hesaplanır. Bunlarla birlikte Ayedaş abonelik ücreti 2021 yılında 165 TL civarındadır.

 

 

Scroll to Top