Başkent Doğalgaz Müşteri Hizmetleri

Başkent Doğalgaz Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

2007 yılında kurulan Başkent Doğalgaz, 2013 yılında gerçekleştirilen özelleştirmeyle birlikte güçlenmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin hem ilk hem de en büyük özel doğalgaz şirketidir. Ankara’nın birçok ilçesinde hizmet veren Başkent Doğalgaz’ın sözleşmesi 2037 yılına kadar devam edecek. 2021 yılıyla birlikte Başkent Doğalgaz’ın abone sayısı iki milyonu aşmış durumda. Abonelerine kaliteli hizmet sunmayı misyon edinen Başkent Doğalgaz, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Başkent Doğalgaz çağrı merkezi 0850 222 6 429 numarasıyla abonelik, kaçak bildirimi, fatura itirazı vb. konularla ilgili çözüm sunuyor. Siz de Başkent Doğalgaz ile ilgili sorunlarınızı bu numaraya ileterek en kısa sürede çözüm sağlanmasını talep edebilirsiniz.

İçeriğimizin devamında Başkent Doğalgaz müşteri hizmetleri ve alternatif iletişim kanalları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Aynı zamanda abonelik, fatura ödeme, abonelik kapatma vb. konularla ilgili merak edilen soruları en alt kısımda inceleyebilirsiniz.

Başkent Doğalgaz Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0850 222 6 429
Çalışma SaatleriBaşkent Doğalgaz çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Başkent Doğalgaz İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası0850 222 6 429
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresibilgiedinme@baskentdogalgaz.com.tr
Acil Çağrı MerkeziALO 187
Online İşlemlerİşlemlerinizi online yapmak için tıklayın.
Yardım SayfasıBaşkent Doğalgaz yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Faks(0312) 230 81 09
Genel Müdürlük AdresiKızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad. No:13/A-B Çukurambar/ANKARA
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0312) 444 64 29
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Başkent Doğalgaz Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başkent Doğalgaz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizin için en çok merak edilen soruları araştırdık ve özenle cevaplandırdık! Yorumlarda Başkent Doğalgaz ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir veya görüş ya da önerilerinizi paylaşabilirsiniz!

Başkent Doğalgaz Abonelik Ücreti Ne Kadar?

baskentgazEvinize doğalgaz bağlatmak istiyorsanız Başkent Doğalgaz abonelik ücreti ve ilave ödemeleri yapmanız gerekiyor. Başkent Doğalgaz abonelik ücreti 883,82 TL iken bağlantı hattı kontrol paneli için de768 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücretler, 200 m2 ev veya iş yerleri için geçerli. Daha büyük alanlar için Başkent Doğalgaz abonelik ücreti yükseliyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Başkent Doğalgaz Güvence Bedeli Ödeme Nasıl Yapılır?

Abonelik işlemlerinizi başlattığınızda Başkent Doğalgaz güvence bedeli ve diğer ücretleri ödemelisiniz. Başkent Doğalgaz güvence bedeli m2 başına 4,70 TL olarak belirlenmiştir. Aboneliğinizi sonlandırdığınız ilgili güvence bedeli adınıza PTT ile yatırılır. Ayrıca belirttiğiniz IBAN numarasına gönderilmesini de isteyebilirsiniz.

Başkent Doğalgaz Abonelik Evrakları Nedir?

baskentgaz2Aboneliğinizi sorunsuz başlatmak için Başkent Doğalgaz abonelik evrakları ile şubelere başvurabilirsiniz. Başkent Doğalgaz abonelik evrakları için istenen belgeler:

 • Tapu sahibi için tapu belgesi, kiracı için kira kontrat belgesi veya ikametgah belgesi (E-Devletten alınabilir),
 • İlgili adreste ilk defa doğalgaz kullanılacaksa proje numarası,
 • T.C. kimlik kartı ve 2 adet fotokopisi,
 • Sayaç numarası (dairenin sayaç numarası veya binadan herhangi bir dairenin sayaç numarası)
 • Yabancı uyruklular için pasaport.

Ticari işletmeler için istenen Doğalgaz abonelik evrakları şöyle:

 • Mülk sahibiyseniz tapu belgesi, kiracılar için kira kontrat belgesi,
 • T.C. kimlik kartı ve fotokopisi, yabancı uyruklular için pasaport,
 • Vergi Levhası,
 • İmza Sirküleri,
 • Şirket Kaşesi,
 • Proje Numarası.

Başkent Doğalgaz Abonelik Nasıl Yapılır?

Başkent Doğalgaz aboneliğinizi farklı yöntemlerle başlatabilirsiniz. Online veya şubeler aracılığıyla Başkent Doğalgaz abonelik işlemleri yapılabiliyor:

 • Başkent Doğalgaz mobil uygulamasını indirerek abonelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 • E-Devlet üzerinden aboneliğinizi başlatmak için tıklayın.
 • Başkent Doğalgaz müşteri hizmetleri 0850 222 6 429 numarasını arayarak abonelik açtırma prosedürü ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

E-Devlet ya da mobil uygulama ile Başkent Doğalgaz abonelik işlemleri 7/24 yapılabiliyor.

Başkent Doğalgaz Çalışma Saatleri Nedir?

baskent dogalgaz4Abonelik işlemleri, sayaç arızası, fatura itirazı vb. konularla ilgili Başkent Doğalgaz şubelerine başvurabilirsiniz. Başkent Doğalgaz çalışma saatleri 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler sadece hafta içi geçerlidir. Hafta sonu şubeler hizmet vermiyor.

Başkent Doğalgaz Müşteri Merkezine Nasıl Bağlanabilirim?

Sayaç, fatura, kaçak bildirimi, arıza, kesinti vb. konularda Başkent Doğalgaz müşteri hizmetleri numarası 0850 222 6 429 ile görüşebilirsiniz. Aynı zamanda acil durumlarda ALO 187 de aranabiliyor.

Başkent Doğalgaz Abonelik Kapatma Nasıl Yapılır?

Başkent Doğalgaz abonelik kapatma işlemleri E-Devlet, Başkentgaz Mobil uygulaması veya çağrı merkezi ile yapılabiliyor. Abonelik iptali işlemlerinizi 7/24 online kanallar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent Doğalgaz Ne Zaman Kesilir?

baskent dogalgaz kesintiFaturanızda belirtilen son ödeme tarihinden sonra 15 gün içinde ödeme yapılmamış ise Başkent Doğalgaz, gaz bağlantısını keser. Bağlantı kesildiğinde sayaç mühürlenir açılması suç teşkil eder. Borcunuzu ödediğiniz takdirde aynı gün veya en geç ertesi gün gaz bağlantısı yeniden açılır.

Başkent Doğalgaz Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Faturalarınızı PTT, YapıKredi, Vakıfbank, Akbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti BBVA, QNB Finansbank, Kuveyt Türk, ING Bank, Denizbank ve Albaraka’dan ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda bankaların mobil uygulamaları ile de Başkent Doğalgaz fatura ödeme işlemleri yapılabiliyor. Faturanızı Başkent Doğalgaz online işlemler menüsünden ödemek için tıklayın.

Başkent Doğalgaz Fatura İtirazı Nasıl Yapılır?

baskent dogalgaz3Size bildirilen faturada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Başkent Doğalgaz fatura itirazı ile sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Başkent Doğalgaz çağrı merkezi 0850 222 6 429  veya şubeleri aracılığıyla fatura itirazı yapılabiliyor. Aynı zamanda Başkentgaz mobil uygulamasını kullanarak da faturanıza itiraz edebilirsiniz.

Scroll to Top