Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye’nin en kalabalık 4.ili olan Bursa Marmara’nın kıyısında Sakarya, Çanakkale ve Balıkesir ile komşudur. İstanbul’a deniz yolu ile ulaşılabildiği gibi karayolu ile de kısa sürede ulaşıldığı için oldukça gelişmiştir. Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığını ise Alinur AKTAŞ yapmaktadır.

Ulaşımı, turizmi, tarihi oldukça gelişmiş olan Bursa’nın nüfusu 3 milyona ulaşmıştır. 2016 yılında Türkiye’nin 1 numaralı dünyanın ise 28.yaşanabilir şehri olarak seçilen Bursa Osmanlı Devleti’ne de uzun süre başkentlik yapmasıyla bilinir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu olarak bilinen Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi türbeleri şehrin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bursaspor futbol kulübü olarak da tarihi başarılara imza atmıştır. Türkiye’de 4 büyükler dışında şampiyon olmuş tek Anadolu kulübüdür. En büyük ilçeleri Osmangazi ve Yıldırım olan ilin toplamda da 17 ilçesi bulunmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım, eğitim, sağlık alanında sürekli kendini yenileyerek gittikçe büyüyen nüfusunun yaşam şartlarını geliştirme amacı taşımaktadır.

Uludağ gibi büyük bir kış turizmine ev sahipliği yapan belediye sosyal tesisleri, kültür merkezleri ve çocuklar için kurulan yaşam alanları ile adından sıkça söz ettirmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası:
444 16 00

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim Faks Numarası:
(0224) 716 15 50

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi İletişim E-Mail Adresi:
beyazmasa@bursa.bel.tr

Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Adresi:
Zafer Mahallesi. Ankara Yolu Caddesi. C Blok No:1  PK:16270 Osmangazi – BURSA

Arama Terimleri: bursa büyükşehir belediyesi çağrı merkezi numarası, bursa büyükşehir belediyesi iletişim bilgileri, bursa büyükşehir belediyesi iletişim numarası, bursa büyükşehir belediyesi telefon numarası, bursa büyükşehir belediyesi şikayet hattı, bursa büyükşehir belediyesi müşteri hizmetleri numarası, bursa büyükşehir belediyesi şikayet, bursa büyükşehir belediyesi destek hattı

Scroll to Top