Ford Müşteri Hizmetleri

Ford Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

1903 yılında kurulan Ford, dünyanın otomotiv liderleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda Aston Martin, Mercuin ve Lincoin gibi otomotiv şirketleri de Ford bünyesinde hizmet veriyor. Ford müşteri hizmetleri 444 36 73 numarasıyla 7/24 hizmet vermektedir. Araç bakım, yedek parça, araç alımı vb. birçok konuda Ford müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Ford, ticari, binek, arazi, spor vb. birçok araç kategorisinde üretim yapıyor. Aynı zamanda en büyük otomotiv liderleriyle de işbirliğini sürdürüyor. Ford müşteri hizmetleri numarası ve diğer iletişim kanallarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

Ford Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 36 73
Geri Arama Evet
Gerçek KişiEvet
Çalışma SaatleriFord çağrı merkezi 7/24 hizmet vermektedir.
En İyi Arama Saati08:00 – 09:15
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Ford İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 36 73
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresikurumsaliletisim@ford.com.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Servis RandevusuFord yetkili servislerinden online randevu almak için tıklayın.
Yardım SayfasıFord destek sayfasına ulaşmak için tıklayın.
Alternatif Mail Adresiiletisim@ford.com.tr
Genel Müdürlük AdresiGölcük Denizevler Mah. Ali Uçar Cad. No:53 41650 Gölcük / Kocaeli
Genel Müdürlük Telefon Numarası0216 564 71 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Ford Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ford müşteri hizmetleri numarasıyla tüm soru ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Aşağıda ise Ford hakkında en çok merak edilen soruları cevaplandırdık! Siz de merak ettiklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz!

Ford’un Sahibi Kim?

henry ford

Ford, 1903 yılında Henry Ford tarafından ABD’nin Michigian Eyaleti’nde kurulmuştur. Günümüzde ise genel müdürü Jim Farley’dir. Ford, en büyük aile şirketleri arasında yer alır. Henry Ford’dan itibaren tüm CEO’lar akrabalık ilişkisine sahiptir.

Ford Arabaları Nasıl?

ford1

Ford arabaları yakıt konusundaki tasarrufu, güçlü motoru ve sağlamlığı sayesinde en çok tercih edilen otomotiv şirketlerinden biridir. Günümüzde en yüksek satış hacmine sahip olan otomotiv şirketleri arasında yer alıyor.

Ford ve Ford Otosan Aynı Mı?

Ford ve Ford Otosan ayrı markalar olmakla birlikte işbirliği içindedirler. 1997 yılında Ford markasının üretim kapasitesini genişletmek istemesiyle Ford ve Otosan markaları arasında imzalar atılmıştır. Ford ve Otosan’ın hisseleri %50 oranındadır.

Ford Otosan hakkında ayrıntılı bilgileri incelemek için tıklayınız.

Ford’un Türkiye’deki Fabrikaları Nerede?

ford fabrika

Ford Otosan bünyesinde toplam 4 üretim fabrikası vardır ve günümüzde 3’ü aktiftir. İlk etapta Ford Otosan tesislerinde binek araçlar üretilirken günümüzde ticari araçlara yer verilmiştir. Ford araçları, Türkiye’de Kocaeli/Gölcük, Kocaeli/Yeniköy ve Eskişehir’de üretiliyor.

Ford Türkiye’de Hangi Arabaları Üretiyor?

ford5

Ford, Türkiye’de üretilen araç modelleri şunlardır:

 • Transit
 • Transit Connect
 • Transit Courier
 • Tourneo Courier

Ford’un Yan Markaları Nelerdir?

ford3

Ford’un yan markaları Aston Martin, Lincoin ve Mercuin’dir. Aynı zamanda %2.1 hisseyle de Mazda şirketinin ortağıdır. Bununla birlikte Ford, bir dönem Ferrari markasını da satın almış ancak bu durum kısa sürmüştür.

Ford Araç Fiyatları Ne Kadar?

Ford araç fiyatları 200.000 TL’den başlıyor. Bununla birlikte bazı modellerde bu fiyat milyonları bulabiliyor. Aracın modeli, opsiyonları ve ticari/binek türü fiyatı doğrudan etkiliyor. Ford araç fiyatlarını yakından incelemek için tıklayın.

Ford’un En Sevilen Araba Modelleri Nelerdir?

ford4

Ford markası geçmişten günümüze kadar çok sayıda modelde üretim yapmıştır. Ancak aşağıdaki modelleri daha çok seviliyor veya tercih ediliyor:

 • Fiesta
 • Focus
 • Mondeo
 • GT40 (sadece ‘seçkin kişiler için üretiliyor)
 • Mustang
 • Yeni Puma (hibrit)
 • C-Max (üretimi durdu)

Ford araç modellerini buraya tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.

Ford Otosan Kimin?

Ford Otosan’ın sahibi Koç Holding’dir. Aynı zamanda Otosan’ın kurucusu da Vehbi Koç’tur.

Ford İkinci El Araç Fiyatları Ne Kadar?

ford7

Ford ikinci el araç fiyatları modele göre farklılık gösteriyor. Piyasa ortalamasına göre en düşük fiyat 35 bin TL civarında.

Ford Test Sürüşü Nasıl Yapılır?

Ford modellerini satın almadan önce ücretsiz test sürüşü ile deneyebilirsiniz. Test sürüşü formunu online veya yetkili satış bayilerinden doldurmanız mümkün. Form kabul edildikten sonra test sürüşüne hazır olursunuz. Ford test sürüşü formunu incelemek için tıklayın.

Ford’un En Çok Satan Otomobili Hangisi?

Ford’un geçmişten günümüze kadar en çok satan otomobil modelleri Focus ve Fiesta’dır. 1990’lı yıllarda piyasaya çıkan Ford Focus, farklı kasaları ve paketleriyle satılmaktadır. Üstün yol tutuşu ile öne çıkan modelleri, son serilerde ileri teknolojiyle de ön plana çıkıyor.

 

 

 

 

Scroll to Top