Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü İletişim

nufus ve vatandaslik isleri mudurlugu iletisim

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri iletişim kanallarını kullanarak; kimlik işlemleri, pasaport, sürücü belgesi, adres kayıt ve adres işlemleri vb. birçok farklı hizmet hakkında yardım alabilirsiniz. E – devlet kapsısı üzerinden veya NVİ’nin kendi online işlemler sayfası üzerinden birçok hizmeti aynı zamanda il veya ilçe müdürlüklerine gitmek zorunda kalmadan da halledebilirsiniz. Türkiye’nin her il ve ilçesinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü üzerinden birçok farklı konuda işlem gerçekleştirebilirsiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri iletişim sayfası ve online iletişim kanalları üzerinde yer alan yöntemler ile ister online ister direkt görüşme sağlamak mümkündür. Vatandaşların işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde yapmaları için ayrıca online randevu sistemi geliştirilmiştir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Türkiye’nin her yerinden bağlı olduğunuz Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine ulaşmak için il ve ilçe müdürlükleri iletişim numaralarını kullanmanız gerekir. Öte yandan tek bir numara ile randevu ve NVİ hizmetlerine ilişkin tüm detayları öğrenebilirsiniz.

  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 199
  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlük: 0 312 591 21 00 – 0 312 591 21 01
  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlük Faks: 0 312 397 16 41

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezi Direkt Bağlanma

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı merkezi telefon numarasını arayarak mesai saatleri içine her an kurum yetkilisi ile görüşme sağlamanız mümkündür. Randevu ve diğer işlemler için ayrıca sesli yanıt sistemi üzerinden işlem yapılması mümkündür.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Randevu Sistemi

Bağlı olduğunuz Nüfus ve Vatandaşlık İl/İlçe Müdürlüğü iletişim kanallarını kullanarak randevu işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. ‘’199’’ numaralı çağrı merkezini kullanarak veya online olarak randevu alabilirsiniz. Online randevu sistemi üzerinden kimlik belgeleri yenileme işlemleri ile kurumun diğer resmi hizmetlerine yönelik tüm konularda önceden randevu alabilir ve il/ilçe müdürlüklerine giderek sıra beklemek zorunda kalmadan işlem yapabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri İl/İlçe Müdürlükleri İletişim Merkezi

Türkiye’nin 81 ili ve tüm ilçelerinde faaliyet gösteren İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü il ve ilçe birimleri, vatandaşların kimlik belgeleri, pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin yanı sıra adres ve nüfus kayıt işlemlerine yönelik önemli birçok kamu hizmeti sağlar. İl ve ilçe müdürlükleri adreslerine ise direkt online olarak ulaşabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Şikayet Hattı

Genel müdürlük, il veya ilçe Nüfus ve Vatandaşlık hizmetlerine yönelik olası sorunların bildirimi için ‘’CİMER’’ üzerinden işlem gerçekleştirmeniz mümkündür. Genel randevu ve iletişim numaralarını da kullanarak şikayetlerinizi firmaya en kısa sürede iletmeniz mümkündür. Online iletişim kanalları veya kurumsal çağrı merkezi telefon numaraları üzerinden şikayet bildirimlerinizi vererek sorunlarınız hakkında hızlı çözüm önerileri almanız mümkündür.

  • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Şikayet Hattı: ALO 199

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Resmi Sosyal Medya Hesapları

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarını takip ederek kurumun resmi duyurularını ve yeni hizmetlerini takip edebilirsiniz. Geri bildirimlerinizi de sosyal medya hesaplarını kullanarak kuruma iletmeniz mümkündür. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesapları:

Scroll to Top