Renault Müşteri Hizmetleri

Renault Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Türkiye’nin en çok tercih edilen otomotiv markaları arasında üst sıralarda bulunan Renault, Fransız merkezli şirkettir. Otomobil, uçak, kamyon, bisiklet, traktör, kamyon vb. farklı alanlarda üretim yapan Renault, özellikle Türkiye piyasasında uygun fiyatlı modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda farklı otomotiv markalarının da motorunu üretir. Öncelikle belirtmemiz gerekir, Renault müşteri hizmetleri 444 66 22 nolu hattan hafta içi ve hafta sonu hizmet vermektedir. Siz de Renault yol yardım, arıza, yeni araç alımı, yetkili servis vb. konularda Renault çağrı merkezi ile iletişime geçebilir ve tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Otomotiv markası Dacia’nın da sahibi olan Renault, birçok otomotiv markasına ait modeller için de motor üretimi yapıyor. Bununla birlikte Oyak-Renault işbirliğiyle de Türkiye’de farklı arabaları da üretiyor. Renault müşteri hizmetleri numarası ve alternatif iletişim kanallarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Renault Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 66 22
Geri Arama Evet
Gerçek KişiEvet
Çalışma SaatleriHafta içi 08:30 – 18:00
Hafta sonu 10:00 – 1800
En İyi Arama Saati09:15 – 10:30
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Renault İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 66 22
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresimusterihizmetleri@renault.com.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Bilgi Talebi FormuForm için tıklayın. (Renault Müşterisi olanlar için)
Şikayet SayfasıRenault şikayetlerinizi bildirmek için tıklayın.
Yetkili SatıcıRenault Yetkili Satıcılarını incelemek için tıklayın.
Genel Müdürlük AdresiFatih Sultan Mehmet, Balkan Cd. No.47, 34771 Ümraniye/İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0216) 645 66 66
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Renault Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Renault hakkında merak ettiğiniz konuları aşağıda inceleyebilirsiniz. Sizin için Renault ile ilgili en çok merak edilen soruları cevaplandırdık! Renault ile ilgili merak ettiklerinizi ya da görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirterek binlerce kişiye yardımcı olabilirsiniz!

Renault Hangi Ülkenin?

renault7Renault, 1898 yılında kurulmuş olup Fransız merkezli otomotiv endüstrisi ve satış şirketidir. Günümüzde yaklaşık 140 ülkede Renault markası ve farklı alt kuruluşlarıyla hizmet vermektedir.

Renault Hangi Markaları Üretiyor?

Renault, Dacia markasına ait otomotivleri üretiyor ve Nissan Motors ile işbirliği yapıyor. Bununla birlikte ülkemizde Oyak-Renault işbirliği 1968 yılından beri devam etmektedir.

Renault-Oyak İşbirliği Nedir?

renault61968 yılında Oyakbank ve Renault markalarının anlaşması sonucunda Renault-Oyak kurulmuştur. Bu fabrikalarda Renault markalı otomotivlerin üretimi, mekanik parçaları vb. gereksinimlerin üretimi yapılır, ihracat yoluyla satılır veya iç pazara sürülür.

Renault’un Kaç Tane Fabrikası Var?

Renault’un dünya genelinde yaklaşık 50 üretim tesisi bulunmaktadır. Bununla birlikte Türkiye’deki Renault fabrikası Bursa’da yer alır. Türkiye’deki fabrikanın %51’i Oyak’a, %49’u Renault’a aittir.

Renault Türkiye’de Hangi Arabaları Üretiyor?

renault4Oyak-Renault’un fabrikalarında bu güne kadar üç yüz bini aşkın üretim yapılmıştır. Bu fabrikada üretilen modeller şunlardır:

 • Yeni Megane Sedan
 • Clio V
 • Clio Iv

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Renault’un Araba Modelleri Nedir?

Renault’un dünya çapında satılan araba markaları:

 • Taliant
 • Symbol
 • Kadjar
 • Megane
 • Clio
 • Captur
 • Fluence
 • Kangoo

Renault 2021 Model Araba Fiyatları Ne Kadar?

renault2Renault 2021 araba modelleri fiyatı 169.000 TL – 610.000 TL arasında farklılık gösteriyor. En ucuz model Clio iken en pahalı fiyat Talisman modeline ait. Buraya tıklayarak Renault araç fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Renault Yol Yardım Ücretli Mi?

Renault, yol yardım garanti süresi bitmeyen araçlar için ücretsiz kullanılabilir. Bunun için herhangi bir sınırlama yoktur. Aracın garanti süresi bittiğinde ücretli olarak kullanamaya devam edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayınız.

Renault Garanti Süresi Ne Kadar?

renault1Renault garanti süresi, ilk iki yılda sınırsız kilometre ile; üçüncü yılda ise 100.000 km sınırla uygulanmaktadır. Araçların garanti süresi toplam üç yıldır. Koleos ve Talisman modelleri için garanti süresi 150.000 km olarak belirlenmiştir.

 

 

 

Scroll to Top