Sağlık Bakanlığı İletişim

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi numarasını arayarak hızlı bir şekilde bakanlık temsilcileri ile görüşmeniz mümkündür. Ambulans, Beyaz Kod, UZEM, Sigara Bırakma Hattı, MHRS ve SABİM çağrı merkezlerine doğrudan bağlanarak ilgili konularda bakanlık birimleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı iletişim merkezi üzerinden ilgili telefon numaralarına ve iletişim kanallarına erişim sağlayarak çağrı merkezi yetkilileri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Bakanlığın online iletişim kanallarını da kullanarak işlem yapmanız mümkündür.

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi

Sağlık Bakanlığının tüm iletişim kanallarını iletişim merkezi üzerinden görüntüleyerek işlem yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına ilişkin adres ve iletişim bilgilerinin yanı sıra çağrı merkezi hizmetleri ile birçok konuda bakanlık ile görüşme sağlamanız mümkündür.

Sağlık Bakanlığı İletişim Formu ve E – Hizmetler

Sağlık Bakanlığı iletişim formunu doldurduktan sonra her türlü şikayet, talep ve önerilerinizi bakanlığa bildirmeniz mümkündür. Online iletişim formu üzerinde yer alan ad – soyad, telefon, e – posta adresi ve mesaj bölümlerinin eksiksiz bir şekilde doldurulmasının ardından tüm konularda Sağlık Bakanlığı ile resmi yazışma başlatabilirsiniz. Öte yandan e –hizmetler kapsamında e – devlet hizmetleri ve kurumsal uygulamalar hakkında tüm detaylı bilgilere hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı birimleri ile görüşme sağlamak için birçok farklı iletişim numarası üzerinden görüşme sağlamanız mümkündür. Her türlü konuda bakanlık ile görüşme sağlayarak sağlık hizmetlerinde yaşanan aksamalar ve hizmet talepleri için çağrı merkezi numaralarını kullanmanız mümkündür. Sağlık Bakanlığı çağrı merkezleri:

  • Ambulans: 112
  • Beyaz Kod: Alo 113
  • UZEM: Alo 114
  • Sigara Bırakma Hattı: Alo 171
  • MHRS: Alo 182
  • SABİM: Alo 184
  • Sağlık Bakanlığı Santral: +90 312 585 1000
  • Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü: 0312 565 00 00 – 01
  • Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü: 0312 585 14 50 – 51 – 52

Sağlık Bakanlığı İletişim E – Posta Adresi

Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü iletişim E – Posta Sistemi sayfası üzerinden e – posta ile işlem yapmak mümkündür. E – posta sistemi ile ilgili olarak talepleriniz için: E – Posta Sitemi Giriş sayfası üzerinden işlem yapılabilir. Online iletişim kanalları üzerinden e – posta ile görüşme sağlamanıza gerek kalmadan kısa sürede işlem yapmanız mümkündür. E – posta yöntemi ile iletişime geçmeden önce bakanlığın diğer iletişim kanallarından en hızlı yanıt alabileceğiniz sistemleri kullanabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı

Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) üzerinden genel sağlık hizmetlerinden merkez ve taşra teşkilatlarının ve bağlı birimlerin hizmetlerine ilişkin her konuda şikayetlerinizi bakanlığa iletebilirsiniz. SABİM sisteminin geliştirilmesinin ardından vatandaşların bakanlığa tüm şikayetlerini kısa süre içinde iletmeleri sağlanmıştır. Benzer şekilde CİMER üzerinden de bakanlık hizmetlerine yönelik konularda sorunlarınızı iletmeniz mümkündür. Sağlık Bakanlığı SABİM adresi üzerinden şikayet işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • Sağlık Bakanlığı Şikayet Hattı: ALO SABİM 184

Sağlık Bakanlığı Resmi Sosyal Medya Hesapları

Sosyal medya platformlarında tüm bakanlıklar ve resmi kurumlarda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı da yer almaktadır. Resmi sosyal medya hesaplarını takip ederek bakanlık hizmetlerine ilişkin ve gündemde bakanlığı ilgilendiren tüm konularda resmi duyuru ve açıklamaları takip edebilirsiniz. Aktif olarak kullanılarak sosyal medya hesapları sayesinde ayrıca etkileşeme geçerek Sağlık Bakanlığı hesaplarının aracılığıyla bakanlık ile iletişime geçmeniz mümkündür. Sağlık Bakanlığı resmi sosyal medya hesapları:

Scroll to Top