Sahibinden Müşteri Hizmetleri

Sahibinden Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Sahibinden.com Türkiye’nin en büyük alışveriş ve ilan sitesidir. Başta gayrimenkul ve araç alım – satımı olmak üzere iş ilanı, hayvanlar alemi, yedek parça & sanayi, özel ders ilanları vb. alanlarda hizmet verir. Sahibinden müşteri hizmetleri her gün binlerce kişiyle iletişim kuruyor olup numarası 0 850 222 44 44 tür.

Siz de Sahibinden.com çağrı merkezi veya diğer iletişim kanallarıyla sorunlarınızı bildirebilirsiniz. Üyelik işlemleri, ilan sorunları ve sahtecilik / dolandırıcılık gibi pek çok konuda iletişim kurmanız mümkündür.

Sahibinden Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0 850 222 44 44
Geri Arama Evet
Gerçek KişiEvet
Çalışma Saatleri7/24 hizmet veriyor.
En İyi Arama Saati07:15 – 10:30
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt iletişim kurabilirsiniz.

Sahibinden İletişim

Sahibinden Müşteri Hizmetleri Numarası0 850 222 44 44
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiyaziliiletisim@sahibinden.com
Destek MerkeziDestek merkeziyle iletişim kurmak için tıklayın.
Yardım ve İşlem RehberiYardım ve İşlem Rehberi sayfasına ulaşmak için tıklayın.
İletişim SayfasıSahibinden şikayet, öneri ve sorunlarınızı bildirmek için tıklayın.
KEP Adresisahibinden@hs.02.kep.tr
Merkez Ofis AdresiDeğirmen Yolu Cad. No:28 Asia OfisPark A Blok Kat:2 34752 Ataşehir/İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0216) 571 1919
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Sahibinden Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sahibinden ile ilgili merak ettikleriniz mi var? Sizin için en çok merak edilen soruları cevaplandırdık! Sahibinden müşteri hizmetleri ve daha fazla bilgi için aşağıdaki soruları mutlaka inceleyin. Ayrıca siz de yorumlarda görüş ve şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.

Sahibinden Kurucusu Kimdir?

sahibinden1

Sahibinden.com kurucusu Taner Aksoy’dur. Şirket, 2000 yılında faaliyete başlamış olup günümüzde 50 milyonu aşkın aktif üye sayısına sahiptir.

Sahibinden.com’a Nasıl İlan Verebilirim?

Sahibinden.com’a ilan vermek için üye olmanız gerekir. Üye olmak için tıklayınız. Üyeliğinizi cep telefonu numarasıyla onayladıktan sonra ilk ilanınızı paylaşmaya hazır olursunuz. İlan vermek için sol üstte bulunan ilgili butonu tıklayın.

Sahibinden.com İlan Vermek Ücretsiz Midir?

sahibinden2

Sahibinden müşteri hizmetleri numarası ve iletişimden sonra en çok merak edilen konu ilanlardır. Sahibinden.com’a vereceğiniz ilk ilan ücretsizdir. (Vasıta, yedek parça, gayrimenkul, evcil hayvan vb.) Daha sonraki ilanlarınız için ücret ödemeniz gerekir.

İlan Ücretleri Ne Kadar?

Sahibinden ilan ücretleri emlak kategoirisi ilk ilan için 109 TL’dir. Sonraki ilanlarda 139 TL ödeme yapılması gerekir. Vasıta ilanlarında ise ilk ilan 135 TL iken sonraki ilan ücretleri 179 TL’dir. Diğer kategorilerde ilan ücretleri 9 – 170 TL arasında farklılık gösteriyor. Sahibinden ilan ücretlerini detaylı incelemek için tıklayınız.

Sahibinden İlan Kaç Gün Kalır?

sahibinden3

İlan süresi 30 gün (1 ay) olarak belirlenmiştir. Ancak ücret ödeyerek ilan süresini uzatmanız mümkündür. Sahibinden.com’a ilan verdiğinizde 6 saat içinde onay veya ret cevabı gelir. Reddedilen ilanlarda size bildirilen düzeltmeleri yaptıktan sonra yeniden incelemeye alınacaktır.

Sahibinden Doping Nedir?

Her gün Sahibinden.com’da yüzlerce ilan paylaşılır. İlanlar arasından öne çıkmanız ve kullanıcıların sizi fark etmesi için Doping hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmette belirli bir ücret karşılığında ilanınız ana sayfaya çıkabilir, aramalarda üst sırada bulunabilir veya renklendirilir.

Doping Ücretleri Ne Kadar?

Sahibinden doping ücretleri ve türlerini aşağıda inceleyebilirsiniz:

 • Emlak: 29 TL – 499 TL
 • İkinci El Ve Sıfır Alışveriş: 7,90 TL – 699 TL
 • Vasıta: 29 TL – 499 TL
 • Özel Ders Verenler: 3,90 TL – 299 TL
 • Hayvanlar Alemi: 3,90 TL – 199 TL
 • İş Makineleri & Sanayi: 3,90 TL – 399 TL
 • Yedek Parça, Aksesuar, Donanım & Tuning: 4,90 TL – 329 TL

fiyatlar belirtilen aralıklarda değişiyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sahibinden Üyeliğimi Nasıl Silebilirim?

sahibinden logo

Sahibinden üyeliğini iptal etmek oldukça kolaydır. Ancak üyeliğinizde kullandığınız mail adresini, farklı bir üyelik için kullanamazsınız. Onaylı cep telefonu numaraları ise farklı bir hesapta kullanılabilir. Üyeliğinizi silmek için tıklayın.

Sahibinden GeT Nedir?

Sahibinden GeT, bir güvenli E-ticaret platformudur. Alıcı ve satıcının güvenilir alışveriş yapmasını sağlayan sistem, şöyle işler:

 • Alıcı ve satıcı ürün, fiyat, kargo vb. konularında anlaşır,
 • Satıcı, Sahibinden üzerinden ‘GeT ile sat’ seçeneğini işaretler,
 • Satıcı, kargo bilgisini sisteme girer,
 • Alıcı, ilgili ürün bedelini GeT hesabına gönderir,
 • Alıcı ürünü aldığında inceler ve ürünle ilgili herhangi bir sorun yoksa GeT üzerinden paranın aktarılması için onay verir,
 • Satıcı ilgili ücreti alır ve işlem sonra erer.

Sahibinden GeT ile ilgili daha detaylı bilgileri incelemek için tıklayın.

Sahibinden GeT Komisyon Oranları Nedir?

Sahibinden GeT üzerinden alışveriş yapmak isteyen alıcı ve satıcılar belirli oranda komisyon ödemelidir. Komisyon oranı ürünün türüne göre farklılık gösteriyor. Bireysel kullanıcılar %9 – %12 oranında komisyon ödemelidir. Kurumsal kullanıcıların komisyon oranları ise %7 – %10 arasındadır.

Sahibinden.com Nasıl Mağaza Açabilirim?

sahibinden5

Sık sık satış yapmanızı gerektiren bir işiniz varsa Sahibinden.com üzerinden mağaza açmak daha avantajlıdır. Bu kişiler kurumsal üye olarak adlandırılır ve özel avantajlara sahip olur. Ancak bu hizmet ücretlidir ve yıllık olarak ödenir. Sahibinden yıllık üyelik ücreti 2800 TL’den başlayan fiyatlara sahiptir. Kurumsal üye olmak için tıklayınız.

Sahibinden Üyelik Durdurma Nedir?

Kullanıcı bilgileriniz, ilan bilgileriniz veya diğer kullanıcılarla iletişimizde yaşanan herhangi bir sorun üyeliğinizin durdurulmasına sebep olabilir. Aynı zamanda resmi makamlardan yazı gelmesi de üyeliğin durdurulması için yeterlidir. Sahibinden üyeliğiniz durdurulduysa uyelikdurdurma@sahibinden.com adresine sizden istenen belgeleri göndermeniz gerekir. Ancak üyeliği iptal edilenler, yeniden aktif olamaz.

Scroll to Top