Sompo Sigorta Müşteri Hizmetleri

Sompo Japan Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Japonya merkezli Sompo Sigorta, 2010 yılında Fiba Sigorta’yı satın alarak Türkiye pazarına giriş yapmıştır. Sompo Sigorta, Japonya’nın en büyük sigorta şirketlerinden biridir ve 1887’den beri faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Asya Pasifik, Avrupa ve Amerika kıtalarında geniş bir hizmet ağına sahiptir. Sompo Sigorta, Türkiye’de tamamlayıcı sağlık sigortası, trafik, KASKO, seyahat, DASK, kaza ve sağlık sigortaları alanında hizmet veriyor. Ayrıca özellikle kasko, trafik ve tamamlayıcı sağlık sigortası seçeneklerinde uygun fiyat politikasıyla tercih edilmektedir. Bununla birlikte kurumsal ve KOBİ müşterileri için geliştirilmiş paketlere de sahiptir. Daha önce Sompo Japan Sigorta olarak bilinen şirket, 2019 yılında isim değiştirmiş ve Sompo Sigorta ismiyle faaliyetlerini sürdürmeye karar vermiştir.

Sompo Sigorta müşteri hizmetleri 0850 250 81 81 numarası ile bilgi edinme, poliçe sorgulama, fiyat bilgisi, anlaşmalı kurum vb. konularda çözüm ve destek sunmaktadır.

İçeriğimizin devamında Sompo Sigorta iletişim kanalları hakkında detaylı bilgi edinebilir veya Sompo Sigorta hakkında en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

Sompo Sigorta Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0850 250 81 81
Çalışma SaatleriSompo Sigorta çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Sompo Sigorta İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası0850 250 81 81
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiinfo@somposigorta.com.tr.
İletişim FormuForm için tıklayın.
Arabuluculuksompoarabuluculuk@somposigorta.com.tr
Yardım SayfasıSompo Sigorta yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Faks0 (216) 538 62 90
Genel Müdürlük AdresiRüzgarlıbahçe Mah. Çam Pınarı Sk. No:10 Beykoz/İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası0 (216) 538 60 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Sompo Sigorta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sompo Sigorta ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ister misiniz? En çok merak edilen soruları sizin için araştırdık ve özenle yanıtladık! Siz de yorumlarda Sompo Sigorta müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüş ya da önerilerinizi paylaşabilirsiniz!

Sompo Sigorta Kimin?

sompo sigorta1

Sompo Sigorta, Japonya merkezli Sompo Japan şirketine aittir. Ayrıca Sompo Japan Nipponkoa Insurance Inc., Japonya’nın sigorta alanında lider şirketleri arasında yer alır.

Sompo Sigorta ile Sompo Japan Aynı Mı?

Evet, Sompo Sigorta’nın bir önceki ismi Sompo Japan’dır. Şirket, 2019 tarihinden itibaren Sompo Sigorta ismini kullanmaya başlamıştır.

Sompo Sigorta Neleri Kapsıyor?

sompo sigorta policeler

Sompo Sigorta’nın kapsam alanları, tercih ettiğiniz poliçe türüne göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte Sompo Sigorta şu alanlarda sigorta seçeneği sunuyor:

 • KASKO
 • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası
 • Trafik
 • DASK
 • Seyahat
 • Kaza
 • İş Yeri Paketleri
 • KOBİ Paketleri
 • Doğum Paketii
 • Yabancılar için Sağlık
 • Acil Sağlık

Sompo Sigorta Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Poliçeniz dahilinde Sompo Sigorta hasar ihbarı için 0850 250 81 81 numarasını 7/24 arayabilirsiniz. İlgili numara hasar durumu sorgulama, hasar kaydı oluşturma, bilgi alma vb. konularda hizmet vermektedir.

Sompo Sigorta Hangi Hastanelerde Geçiyor?

sompo sigorta

Sompo Sigorta ile sağlık sigortası yaptırdığınızda Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren özel hastanelerden yararlanabilirsiniz. Size en yakın Sompo Sigorta anlaşmalı hastaneyi bulmak için tıklayın.

Sompo Anlaşmalı Servis Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sompo Sigorta’ya anlaşmalı servis başvurusu yapmak için 0850 250 81 81 numarasını arayabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri ilettiğinizde ortalama 1 hafta içinde dönüş yapılacaktır.

Sompo Sigorta Poliçe İptali Nasıl Yapılır?

Sompo Sigorta çağrı merkezi numarası 0850 250 81 81 ile görüşerek poliçenizi iptal edebilirsiniz.

Sompo Sigorta Şikayet Hattı Nedir?

sompo japan

Sompo Sigorta şikayet hattı 0850 250 81 81  numarasına sorunlarınızı bildirerek en kısa sürede çözülmesini talep edebilirsiniz. Aynı zamanda Sigorta Tahkim Komisyonu 0216 651 65 65 numarasıyla iletişime geçerek yaşadığınız sorunları bildirebilirsiniz.

Sompo Diş Paketi Nedir?

Sompo Sigorta’dan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda yılda bir defaya mahsus olmak üzere diş paketi verilir. Diş paketi ile diş muayenesi, alt-üst çene diş taşı temizliği ve röntgen hizmetleri sağlanmaktadır.

 

Scroll to Top