TOKİ Müşteri Hizmetleri

TOKİ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya yaygın kısaltmasıyla TOKİ, 1984 yılından beri faaliyet gösteriyor. Dar ve orta gelirli kişiler için konut tahsisi amacıyla faaliyetine devam eden kurum, Türkiye’nin birçok noktasında toplu konut projelerine imza atıyor. Aynı zamanda köy mimarilerinin geliştirilmesi, doğal afetin gerçekleştiği bölgelerde konut ve sosyal projelerin yapılması, inşa edilmesi veya teşvik edilmesi; gecekondu alanlarının geliştirilmesi vb. amaçlarla çalışmaktadır. TOKİ tarafından yapılan, teşvik edilen ya da geliştirilen yapılar arasında üniversite, stadyum, cami, kütüphane vb. de bulunuyor. 2023 itibariyle TOKİ, bir milyon iki yüz bin konut yapmayı hedeflemektedir. Özellikle dar ve orta gelirli kişilere yönelik yapılan konutlarda düşük maliyet ön plandadır. Ayrıca konutların depreme dayanıklılığı sağlanır.

TOKİ müşteri hizmetleri 444 86 54 numarasıyla başvuru tarihi, konut projeleri, borç sorgulama, bilgi edinme, staj, şikayet vb. konularda vatandaşlara destek sunuyor. Vatandaşlar, TOKİ çağrı merkezi numarasıyla iletişime geçerek toplu konut veya diğer projeler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

İçeriğimizin devamında TOKİ müşteri merkezi ve alternatif iletişim kanallarını inceleyebilir ya da TOKİ hakkında en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

TOKİ Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 86 54
Çalışma SaatleriPazartesi – Cuma 08:00 – 17:00
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

TOKİ İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 86 54
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresitoki@hs01.kep.tr
Faks0(312) 266 77 48
Genel Müdürlük AdresiBilkent Plaza B1 Blok 06800
Bilkent – Çankaya / ANKARA
Genel Müdürlük Telefon Numarası0312 565 20 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

TOKİ Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TOKİ ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? En çok merak edilen soruları sizin için araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda TOKİ çağrı merkezi ve diğer konularla ilgili görüş ya da önerilerinizi belirtebilirsiniz.

TOKİ Başvuru 2022 Ne Zaman?

toki

TOKİ, 2022 başvuru takvimi Mart – Nisan aylarında açıklandı. Aynı zamanda projeler ile ilgili belirli dönemlerde yeni başvuru tarihleri duyuruluyor. Başvuru tarihleri, projenin yer aldığı il ve ilçeye göre farklılık göstermektedir.

TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ başvuru şartları alt ve orta gelirliler için farklılık gösteriyor, ancak temel şartlar şu şekilde:

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Projenin bulunduğu il sınırları içinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak veya doğrudan o ilin nüfusuna kayıtlı olmak,
  • Hane halkı gelirinin en fazla 10.000 TL olması (Orta gelir grubu için gelir şartı aranmıyor)
  • Başvuru yapan kişinin daha önce TOKİ’den konut almaması veya TOKİ’den konut kredisi kullanmaması,
  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak,
  • Başvuru yapan kişinin ve birinci derece yakın akrabalarının konut sahibi olmaması (bağ, köy evi, işyeri hariç)
  • Hane halkından sadece bir kişi başvuru yapabilir.

Ayrıntılı bilgi için TOKİ müşteri hizmetleri numarası 444 86 54 ile görüşebilirsiniz.

TOKİ Kimlere Çıkar?

toki3

TOKİ, T.C. vatandaşı olan ve konut projesi şartlarını taşıyan herkese çıkabilir. Konut tahsisi TOKİ tarafından belirlenen tarihte kura sonucu ile belirleniyor.

TOKİ Alt Gelir Grubu Evini Kiraya Verebilir Mi?

TOKİ projelerinden alt gelir grubu için ayrılan kısımdan yararlanan kişiler evini kiraya veremez. Sözleşme süresi bitene kadar başvuru yapan kişinin evde oturması gerekir.

TOKİ Orta Gelir Grubu Nedir?

TOKİ, toplumun her kesiminden kişinin konutlardan faydalanabilmesi için orta gelir grubunu duyurmuştur. Buna göre hanenin aylık geliri 10.000 TL üzerindeyse TOKİ orta gelir grubu evlerine başvurabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için TOKİ çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

toki1

TOKİ, konut başvuruları için E – Devlet’ten ‘konut / iş yeri başvurusu’ formunu doldurabilirsiniz. Formu doldurmak için E – devlet’e giriş yapın ve arama kısmına ‘konut başvurusu’ yazın. Aynı zamanda Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla da TOKİ başvurusu yapabilirsiniz.

TOKİ Evlerinde Tapu Ne Zaman Alınır?

TOKİ’den ev almaya hak kazanan kişiler, borcunu bitirmesi halinde tapusunu alabiliyor. Borcu henüz bitmeyen evler için tapu verilmiyor.

TOKİ Evleri Kiraya Verilir Mi?

toki2

Standart 3+1 olarak düzenlenen TOKİ evleri kiraya verilebiliyor. Ancak alt gelir grubu için tahsis edilen evlerin kiraya verilmesi yasal değil.

 

Scroll to Top