Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

1995 yılında faaliyet göstermeye başlayan Türk Telekom, 2005 yılında özelleştirilmiş ve 2022 yılında %61,88 hissesi Türkiye Varlık Fonu’na devredilmiştir. Günümüzde Türk Telekom’un sahibi Türkiye Varlık Fonu, Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı’dır, geri kalan kısmı ise halka açıktır. Türk Telekom, mobil, dijital TV, internet ve sabit hat ile hizmet vermeye devam ediyor.

Türk Telekom müşteri hizmetleri 444 1 444 numarasıyla fatura sorgulama, abonelik başvurusu, TL yükleme, ödeme, taahhüt vb. konularda 7/24 telefon desteği sağlamaktadır.

TTNet ile internet; TT Mobil ile mobil operatör, Sebit ile çevrimiçi eğitim, AssisTT ile çağrı merkezi ve rehberlik, Argela ile yakınsama teknolojisi alanında faaliyet gösteren Türk Telekom, Türkiye’nin en değerli şirketleri arasında yer alıyor.

Türk Telekom müşteri hizmetleri numarasına ek olarak mobil uygulama ile de pratik çözümler sunuyor. Mobil uygulama ile TL yükleme, fatura ödeme vb. işlemleri online tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom 52 milyon abone sayısına sahiptir. Ayrıca 366 bin KM fiber internet altyapısıyla birçok şirket için fiber internet altyapısı sağlamaktadır. Öte yandan Türkiye’nin ilk web ve IPTV uygulaması da Türk Telekom tarafından gerçekleştirilmiştir.

Türk Telekom, Türkiye dışında 20 ülkede 45 bin KM fiber internet altyapısına sahiptir. Aynı zamanda Avrupa’daki en geniş kablosuz omurga şebekesiyle rakiplerinin önüne geçmiş durumdadır.

İçeriğimizin devamında Türk Telekom iletişim kanalları hakkında bilgi edinebilir veya Türk Telekom hakkında en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

Türk Telekom Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 1 444
Çalışma SaatleriTürk Telekom çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Türk Telekom İletişim

Kurumsal Çağrı Merkezi444 5 444
Mobil Müşteriler İçin Ücretsiz Sesli Yanıt 9333
İnternet Aboneliği İçin Ücretsiz Sesli Yanıt0212 707 0375
Ev Telefonu Aboneliği İçin Ücretsiz Sesli Yanıt0800 211 9333
İletişim FormuForm için tıklayın.
Faks0 312 306 07 32
Genel Müdürlük AdresiTurgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler / Ankara
İstanbul Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 212 309 10 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Türk Telekom Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türk Telekom ile ilgili en çok merak edilen soruları incelemek ister misiniz? Abonelik, fatura ödeme, şikayet vb. farklı konulara yönelik soruları aşağıda inceleyebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz!

Türk Telekom Kimin?

turk telekom

Türk Telekom’un sahibi %66,8 hisse ile Türkiye Varlık Fonu’dur. Aynı zamanda %25 hissesi Hazine ve Maliye Bakanlığı’na aittir. %13’lük kısım ise halka açıktır.

Türk Telekom Şikayet Hattı Nedir?

Mobil, internet, Tivibu, web TV vb. farklı konularla ilgili şikayetlerinizi Türk Telekom çağrı merkezi 444 1 444 numarasına iletebilirsiniz. Ayrıca BTK ve Cimer’de şikayetlerinizi cevaplandıracaktır.

Türk Telekom Numara Taşıma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom numara taşıma işlemini online olarak Türk Telekom web sitesinden yapabilir veya en yakın Türk Telekom mağazalarına başvurabilirsiniz. Online başvuru için tıklayın. 

Türk Telekom İnternet Arıza Numarası Nedir?

Türk Telekom internet arızası ve kesintiler hakkında bilgi edinmek için Türk Telekom iletişim 444 1 444 numarasını arayabilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom online işlemler menüsünden arıza bildirmek mümkün.

Türk Telekom Mobil Fatura Borcu Nasıl Öğrenilir?

turk telekom

Türk Telekom mobil müşterileri güncel fatura tutarını öğrenmek için arama ekranından *100#’yi tuşlayabilir veya GUNCEL yazarak 5555’e SMS gönderebilir.

Türk Telekom Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom fatura ödemesi için Türk Telekom çağrı merkezi numarasını 444 1 444 arayabilir veya Türk Telekom online işlemler menüsünü ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Türk Telekom mobil uygulaması ya da Türk Telekom mağazaları aracılığıyla da fatura ödemesi yapılabiliyor.

Türk Telekom fatura ödemesi yapmak için bankanızın internet bankacılığını da kullanabilirsiniz. Ayrıca PTT gişeleri ve bankalar aracılığıyla da Türk Telekom fatura ödemesi yapılabilir. TTNet, Tivibu vb. faturaları da aynı şekilde ödenebiliyor.

Türk Telekom Evde İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

turk telekom 1

Türk Telekom evde internet başvurusu için:

  • Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası
  • Türk Telekom şubeleri,
  • Türk Telekom online işlemler veya
  • E – Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Türk Telekom evde internet başvurusunu online yapmak için tıklayın. 

Türk Telekom Ev İnterneti Fiyatları Ne Kadar?

Türk Telekom ev interneti fiyatları taahhüt, internet hızı vb. faktörlere göre 85 – 180 TL aralığında farklılık gösteriyor. Aynı zamanda ev internetine ek olarak aile içi konuşma paketleri ya da kurulum ücretsiz paketler de fiyatın değişmesine sebep oluyor.

Evde internet kampanyalarını incelemek için tıklayın. 

Kullanımınıza ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak en iyi internet paketini bulabilmek için Türk Telekom müşteri hizmetleri merkezi numarası 444 1 444 ile görüşebilirsiniz.

Türk Telekom Ev İnterneti Kaç Günde Kurulur?

turk telekom2

Türk Telekom ev interneti başvurunuzdan sonra 2 – 5 iş günü içinde kurulum tamamlanır. 5 iş günü geçmesine rağmen kurulum tamamlanmadıysa Türk Telekom çağrı merkezi numarasını 444 1 444 arayarak şikayetinizi iletebilirsiniz.

Türk Telekom Nasıl Ödemeli Atılır?

Türk Telekom mobil hattınızda TL yoksa veya borcunuzdan dolayı hattınız kapandıysa 135’i tuşlayıp aramak istediğiniz numarayı başında 0 olmadan yazın ve sonuna # ekleyin. Ödemeli attığınızda konuşma kaynaklı ücretlendirme karşı tarafa yansıyacaktır.

 

 

 

 

Scroll to Top