Vakıfbank Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

1954 yılında faaliyet vermeye başlayan Vakıfbank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası konumundadır. Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı veya yaygın ismiyle Vakıfbank, bir kamu bankasıdır ve 900’ün üzerinde şube ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda yurtdışında VakıfBank International AG ismiyle faaliyetini sürdürüyor.

Vakıfbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 724 numarası ile kayıp/çalıntı, borç ödeme, kredi sorgulama, kredi kartı başvurusu, yapılandırma vb. konularda 7/24 destek sunmaktadır.

Türkiye’nin en önemli bankaları arasında bulunan Vakıfbank, düşük faizli kredi ve düşük faizli kredi kartı vb. avantajlarla müşteri sayısını artırmayı başarıyor. Aynı zamanda kamu bankası olması sebebiyle tüketicilerin en fazla güvendiği bankalar arasında yer almaktadır.

Vakıfbank’ın sahipleri %37,45 Maliye ve Hazine Bakanlığı, %35,99 Türkiye Varlık Fonu’dur. Aynı zamanda %16,14 oranındaki hisse halka açıktır, diğer en büyük pay ise %10,31 ile Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı’na aittir.

Vakıfbank, bireysel ve ticari müşterileri için sayısız finans çözümü sunuyor. Bireysel kredilerden, TLREF Endeksli Taksitli Ticari Krediye, KOSGEB desteğinden emeklilik ve sigortaya kadar finans alanındaki tüm ihtiyaçlarınız için Vakıfbank’ı tercih edebilirsiniz. Ayrıca devlet destekli kredi ya da hibe gibi birçok pakete de Vakıfbank aracılığıyla ulaşmak mümkün.

İçeriğimizin devamında Vakıfbank iletişim kanallarıyla ilgili alternatiflere göz atabilir ya da en çok merak edilen soruları inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası iletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıfbank Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0850 222 0 724
Çalışma SaatleriVakıfbank çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 0 724
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresivakifbanktao@hs01.kep.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
ATM ve Şube AramaEn yakın Vakıfbank ATM veya şubesini görmek için tıklayın.
Canlı DestekVakıfbank canlı asistan ile görüşmek için tıklayın.
Faks+90 216 724 39 09
Genel Müdürlük AdresiSaray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:7/A-B 34768 Ümraniye İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 216 724 10 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Vakıfbank Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vakıfbank ile ilgili ayrıntılı bilgilere göz atmak ister misiniz? Tüketicilerin en çok merak ettiği soruları sizin için araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda Vakıfbank müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İş Bankası müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

Vakıfbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

vakifbank1

Vakıfbank kredi başvurusu için KREDI, T.C. Kimlik No., Doğum Tarihi (gg/aa/yyyy) ve aylık gelirinizi yazarak 5724’e SMS atabilirsiniz. Aynı zamanda Vakıfbank müşterileri online bankacılık ya da internet bankacılığı kanallarıyla başvuru yapabilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

vakifbank kredi karti

Vakıfkart web sitesi üzerinden Vakıfbank kredi başvurusunu online olarak tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz en geç 2 iş gününde cevaplandırılıyor ve tarafınıza SMS ile bilgi veriliyor. Ayrıca Vakıfbank çağrı merkezi numarasını arayarak başvuru süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Online kredi kartı başvurusu için tıklayın.

Vakıfbank Kredi kartı Aidatı Ne Kadar?

Vakıfbank, belirli kredi kartları için her yıl ortalama 160 TL civarında aidat almaktadır. Kredi kartı aidatı ödemek istemeyen Vakıfbank müşterileri ExpressCard’ı tercih edebilir. Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 724 ile görüşerek kart aidatları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vakıfbank Şube Çalışma Saatleri Nedir?

vakifbank 2

Vakıfbank şubelerinin çalışma saatleri hafta içi her gün 09:00 – 17:00 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda tüm şubeler 12:30 – 13:30 aralığında öğle tatiline giriyor. Cumartesi ve pazar günleri ise Vakıfbank şubeleri kapalı.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları %0,99’dan başlıyor. Aynı zamanda vade sayısı, kredi miktarı vb. faktörler faiz miktarını değiştirmektedir. Vakıfbank iletişim kanalları aracılığıyla konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank konut kredisi yapılandırma işlemi için en yakın Vakıfbank şubesine başvuru yapmanız gerekiyor. Konut kredisi yapılandırma işlemleri yalnızca şube aracılığıyla yapılmaktadır. Detaylı bilgi için Vakıfbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 724 ile görüşebilirsiniz.

Vakıfbank Kaç Şubesi Var?

Vakıfbank’ın Türkiye’nin her noktasında 900’ü aşkın şubesi bulunuyor. Ayrıca Almanya ve ABD’de dört yurtdışı şubesi ile hizmet vermektedir.

Vakıfbank Nasıl Hesap Açılır?

vakifbank kart

Vakıfbank’tan hesap açtırmak için en yakın şubeye başvurabilir veya Vakıfbank mobil bankacılık yöntemini kullanarak hesap açma başvurusu yapabilirsiniz. Online hesap açma işlemleri ücretsiz yapılıyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Vakıfbank Hangi ATM’ler ile Anlaşmalı?

Vakıfbank müşterileri para yatırma/çekme, ödeme veya transfer vb. işlemleri için şu ATM’leri kullanabilir:

  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • PTT ATM
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

Ayrıntılı bilgi için tıklayın. Vakıfbank ATM’leri ile ilgili sorunlarınızı Vakıfbank müşteri hizmetleri 0850 222 0 724 numarasına bildirebilirsiniz.

Halkbank iletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıfbank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Vakıfbank hesap kartı ve kredi kartı şifresi almak için

  • SIFRE yazıp bir boşluk bırakarak Kart numaranızı 5724’e SMS olarak gönderebilirsiniz.

Kart şifresi almak için Vakıfbank çağrı merkezi veya Vakıfbank ATM’leri de kullanılabilir.

Vakıfbank Kartım Ne Zaman Gelir?

Vakıfbank hesap veya kredi kartınız yaklaşık 7 – 10 gün içinde teslim edilir. Başvurunun onaylanmasından sonraki 5 iş gününde kart basımı gerçekleşiyor ve kuryeye teslim ediliyor. Kartınız henüz teslim edilmediyse kartınızın teslim edildiği kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hangi Yaştaki Araçlara Veriliyor?

Vakıfbank 2. el taşıt kredisi, en fazla 8 yaşındaki araçlar için veriliyor. 8 yaşından daha büyük arabalar için kredi notunuz çok yüksek olsa dahi taşıt kredisi almanız mümkün değil. Detaylı bilgi için tıklayın. 

Vakıfbank Şikayeti Nasıl Yapılır?

Vakıfbank şubeleri, ATM’leri, personeli ya da ürünleri ile ilgili şikayetlerinizi Vakıfbank müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz. Ayrıca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ve CİMER’de banka şikayetlerini kabul ediyor.

Vakıfbank FAST Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank ve diğer banka müşterileri 7/24 FAST ile 5000 TL’ye kadar para transferi gerçekleştirebiliyor. EFT saatleri dışında para transferi gerçekleştirmek istiyorsanız FAST ile gönderim yapabilirsiniz.

Scroll to Top