YEDAŞ Müşteri Hizmetleri

YEDAŞ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi veya yaygın ismiyle YEDAŞ, 2005 yılında kurulmuştur. 2010 yılındaki özelleştirmeyle birlikte Çalık Grubu tarafından satın alınan YEDAŞ, yaklaşık bir buçuk milyon abone sayısına sahiptir. Aynı zamanda Samsun, Çorum, Amasya, Sinop ve Ordu’da hizmet vermeye devam etmektedir.

YEDAŞ çağrı merkezi ALO 186 numarasıyla elektrik arızası bildirme, programlı kesinti bilgisi, kaçak kullanım ihbarı, fatura bilgisi vb. konularda müşterilerine destek sunuyor.

Türkiye’nin en büyük dokuzuncu elektrik dağıtım şirketi olan YEDAŞ’ın ana merkezi Samsun’da bulunmaktadır.

İçeriğimizin devamında YEDAŞ iletişim kanalları hakkında bilgi edinebilir veya YEDAŞ ile ilgili en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz!

YEDAŞ Çağrı Merkezi

Telefon Numarası186
Çalışma SaatleriYEDAŞ çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

YEDAŞ İletişim

Whatsapp Destek Hattı0530 106 0 186
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiinfo@yedas.com
Lisanssız Elektrik Üretimi BaşvuruForm için tıklayın.
Müşteri Teknik HizmetleriFiyat bilgisi için tıklayın.
İletişim FormuForm için tıklayın.
YardımYEDAŞ yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Genel Müdürlük AdresiMimarsinan Mah. 110. Sok. No:1 Atakum/Samsun
Genel Müdürlük Telefon Numarası0362 311 4400
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, LinkedIn

YEDAŞ Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

YEDAŞ ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizin için YEDAŞ hakkında en çok merak edilen soruları araştırdık ve yanıtladık. Yorumlarda YEDAŞ müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YEDAŞ Sahibi Kim?

yedas1

YEDAŞ’ın sahibi Çalık Holding’tir, Çalık Holding’in sahibi ise Ahmet Çalık’tır. Çalık Holding, 1997 yılında kurulmuş ve telekomünikasyon, tekstil, enerji, sanayi vb. hizmet vermeye başlamıştır.

YEDAŞ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

YEDAŞ borç sorgulama işlemi için YEDAŞ online işlemler merkezini ziyaret edebilir veya bankanızın mobil uygulamasını kullanarak borç sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca YEDAŞ müşteri hizmetleri numarasını arayarak borç öğrenmek mümkün. Online işlemlere ulaşmak için tıklayın. 

186 Cep Telefonundan Nasıl Aranır?

Türkiye’deki elektrik dağıtım şirketlerini tek bir numarada birleştiren 186, cep telefonu veya sabit hat üzerinden doğrudan aranabilir.

YEDAŞ Hangi Şehirlerde?

yedas2

YEDAŞ, başta Samsun olmak üzere Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop’ta hizmet vermektedir. Ayrıca şirketin genel merkezi Samsun’dadır.

YEDAŞ Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

YEDAŞ elektrik faturası ödemek için YEDAŞ online işlem merkezini ziyaret edebilir, PTT ile fatura yatırabilir ya da bankalar aracılığıyla ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca fatura ödeme merkezlerinden komisyon ile elektrik faturası ödemek mümkün.

YEDAŞ Abonelik Nasıl Yapılır?

yedas4

YEDAŞ aboneliğinizi başlatmak için E – devlet üzerinden başvuru yapabilir ya da YEDAŞ müdürlüklerine başvurabilirsiniz. E – Devlet’te giriş yaparak arama kısmına ‘Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş’ yazdığınızda başvuru sayfası görüntülenecektir. Buraya tıklayarak ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

YEDAŞ Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

YEDAŞ abonelik iptali başvurusu için E – Devlet’e giriş yapın, arama kısmında ‘Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış’ yazdığınızda bireysel abonelik fesih başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için YEDAŞ müşteri hizmetleri numarası 186 ile görüşebilirsiniz.

YEDAŞ Abonelik Ücreti 2022 Ne Kadar?

YEDAŞ abonelik ücreti kWh üzerinden belirlenmekle birlikte 165 – 843 TL aralığında farklılık gösteriyor. Ayrıca damga vergisi, dosya ücreti ve açma – kesme ücreti vb. farklar da YEDAŞ abonelik ücretini değiştirmektedir.

YEDAŞ Fatura İtirazı Nasıl Yapılır?

yedas3

Tarafınıza bildirilen elektrik faturasında bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız YEDAŞ çağrı merkezi 186 ile görüşebilirsiniz. Ayrıca faturanızın gelmemesi halinde de YEDAŞ müşteri hizmetleri numarası ile görüşmeniz gerekiyor.

YEDAŞ Kime Şikayet Edilir?

YEDAŞ ile ilgili şikayetlerinizi ALO 186 numarasına bildirebilir veya Cimer üzerinden şikayet başvurusunda bulunabilirsiniz. Şikayetiniz, kısa süre içinde incelenerek size geri bildirimde bulunulur.

Scroll to Top