Yemek Sepeti Müşteri Hizmetleri

Yemek Sepeti Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Yemek Sepeti, 2001 yılında Nevzat Aydın tarafından kurulmuş olup günümüzde büyük bir kitleye ulaşmıştır. Türkiye’nin 81 ilinde hizmet veren Yemek Sepeti, online yemek siparişi platformudur. Bu platformda kullanıcılar, bölgelerindeki restorant, lokanta, kafe, pastane vb. yerlerden yemek & içecek siparişi verebiliyor. Aynı zamanda Yemek Sepeti, yirmi milyonu aşkın kullanıcı sayısıyla sektörün öncüsü durumunda. Yemeksepeti, uluslararası yemek sipariş platformu Delivery Hero bünyesine 2015’te katılmıştır. Bu değişim ile birlikte Yemek Sepeti, çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

Yemek Sepeti çağrı merkezi 444 5 445 numarasıyla sipariş oluşturma, sipariş takibi, şikayet, ödeme sorunları vb. konularla ilgili çözüm sunuyor. Aynı zamanda lokantanızı Yemek Sepeti’ne kayıt ettirmek istiyorsanız da ilgili numara ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Aşağıda Yemek Sepeti müşteri hizmetleri ve alternatif iletişim kanalları ile ilgili detaylar yer alıyor. Aynı zamanda en alt kısımda Yemeksepeti ile ilgili en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

Yemek Sepeti Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 5 445
Çalışma SaatleriYemek Sepeti çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra ilk ses kaydında 0’ı ikinci ses kaydında 5’i tıklayarak direkt bağlanabilirsiniz.

Yemek Sepeti İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 5 445
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiinfo@yemeksepeti.com
İletişim FormuForm için tıklayın.
Yardım SayfasıYemek Sepeti yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
KEP Adresiyemeksepeti@hs01.kep.tr
Genel Müdürlük AdresiEsentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi No:175, C Blok, 34394 / Esentepe / Şişli / İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 212 359 18 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Yemek Sepeti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yemeksepeti ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıda Yemek Sepeti ile ilgili en çok merak edilen sorular ve cevapları yer alıyor. Siz de Yemeksepeti hakkında görüş, öneri ve şikayetlerinizi yorumlarda belirterek binlerce kişiye yardımcı olabilirsiniz!

Getir müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

Yemek Sepeti İndirim Kodu Nasıl Alınır?

yemeksepetiKullanıcılar, Yemeksepeti indirim kodu ile 5, 10, 20 TL gibi farklı tutarlarda yemek siparişi verebiliyor. Yemek Sepeti indirim kodu almak için ‘Yemeksepeti Cüzdan’ uygulamasına para yükleyebilir veya restoranların hediye çeklerini kullanabilirsiniz. Ancak Yemek Sepeti indirim kodu almak çoğu zaman zor oluyor.

Yemek Sepeti Joker İndirimi Nasıl Kullanılır?

Bölgenizdeki restorantlardan Yemeksepeti Joker indirimi ile fırsatlarla dolu bir sipariş verebilirsiniz. Kişiye özel olarak farklı restorantlardan çıkan Joker indirimleri sayesinde 30 TL’lik alışveriş için 20 TL, 120 TL’lik siparişiniz için 70 TL ödeyebilirsiniz. Joker indirimi kullanmak için Yemeksepeti menüsüne göz atmanız yeterli. Sistem otomatik olarak joker indirimi yolluyor.

Yemeksepetinde Muhtar Nedir? Ne İşe Yarar?

yemeksepeti2Yemek Sepeti kullanıcıları, her hafta bölgelerindeki en yüksek sipariş sayısına ulaşarak Mahalle Muhtarı olabiliyor. Kullanıcılar, Mahalle Muhtarı rozetini alıyor ve yorumlarda en süt sırada yer alıyor. Aynı zamanda dönem dönem muhtarlar 50 TL hediye çeki kullanabiliyor.

Yemek Sepeti Restoran Kaydı Nasıl Yapılır?

Pastane, restoran, lokanta vb. iş yerlerinizi Yemek Sepeti’ne ücretsiz kayıt ettirebilirsiniz. İş yeri ismi, adresi, tabelası, mail adresi vb. bilgileri Yemek Sepeti’ne ulaştırmanız gerekiyor. Yemek Sepeti, restoran kaydı için ücret talep edilmiyor. Ayrıntılı bilgi için aktif@yemeksepeti.com adresine mail atabilir veya buraya tıklayabilirsiniz.

Yemeksepeti Komisyonu Ne Kadar?

yemeksepeti3Yemek Sepeti’ne kayıtlı olan üye iş yerleri, her sipariş için belirli oranda komisyon ödemek zorundadır. Aksi takdirde üyelik tamamlanmıyor. Yemek Sepeti komisyon oranı %8 ve %12 arasında farklılık göstermektedir.

Yemek Sepeti Siparişim Nerede?

Siparişlerinizi hazırlama ve yolda aşamaları olarak farklı adımlarda görebilirsiniz. Yemeksepeti sipariş takibi için mobil uygulamada yer alan siparişlerim kısmınıinceleyebilir veya info@yemeksepeti.com adresine isim – soy isim vb. bilgilerinizi gönderebilirsiniz. Aynı zamanda Yemeksepeti iletişim 444 5 445 numarasını arayarak da siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Yemeksepeti Nerelerde Var?

yemeksepeti4Yemeksepeti 81 ilde hizmet vermektedir. Ancak bölge, şehir ve ilçelere göre Yemeksepeti’ndeki restoran sayısı farklılık göstermektedir. Örneğin, İstanbul’da bir mahallede 100 restoran bulunabilirken diğer şehirlerde bu sayı daha az olabilir.

Yemeksepeti Kredi Kartı Ekleme Nasıl Yapılır?

Siparişlerinizi online ödemek için banka veya kredi kartınızı ekleyebilirsiniz. Yemeksepeti’ne giriş yaparak siparişinizi oluşturun sonraki aşamada ödeme yöntemi olarak online kredi kartı seçin ve kart bilgilerinizi yazdıktan sonra kaydet’e tıklayın.

Yemek Sepeti Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Siparişinizi farklı sebeplerle iptal edebilirsiniz. Yemek Sepeti siparişinizi iptal etmek için canlı yardım ile veya 444 5 445 çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz. Ancak siparişiniz yola çıktıysa iptal ettiremeyebilirsiniz.

Yemek Sepeti Banabi Nedir?

yemeksepetibanabiBanabi, Yemeksepeti tarafından kurulan online market ve alışveriş platformudur. Kullanıcılar, Yemeksepetine girerek sol kısımdan Banabi’yi seçerek market siparişi oluşturabiliyor. Meyve sebze, kahvaltılık, teknoloji ürünleri, çiçek, fırın ürünleri vb. geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Yemeksepeti Banabi Hangi İllerde Var?

2021 itibariyle Yemeksepeti Banabi, 28 şehirde hizmet veriyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale, Bursa, Edirne, Hatay, Malatya, Trabzon, Manisa, Yalova, Gaziantep, Denizli, Kütahya, Balıkesir, Aydın, Konya, Mersin, Samsun, Bodrum, Muğla, Tekirdağ, Bolu vb. şehirlerde Yemeksepeti Banabi kullanılabilir.

 

Scroll to Top