Ana sayfa Bankalar Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

61

Türkiye’nin en eski bankası olan Ziraat Bankası, 1863 yılında kurulmuştur. Çiftçileri desteklemek amacıyla kurulan banka, 1924 yılında yürürlüğe giren yasayla birlikte bütün banka ve kredi işlemlerini yapmaya başlamıştır. Ziraat Bankası, günümüzde bir kamu bankasıdır ve sahibi Türkiye Varlık Fonu’dur.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00 numarasıyla kredi, kredi kartı, mevduat, ödeme, emeklilik, sigorta, yatırım vb. konularda 7/24 destek sunuyor. Müşteri hizmetleri numarasını arayarak başvuru, öneri, kayıp/çalıntı vb. farklı konularda çözüm bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Ahmed Şefik Midhat Paşa tarafından Pirot Kasabası’nda 1863 yılında kurulmuştur. 1989 yılında ise kredi kartı, tüketici kredisi ve altın satışı uygulamaları başlamıştır.

Günümüzde Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük bankasıdır. Ziraat Bankası’nı, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank ve Yapı Kredi Bankası takip ediyor. 

Ziraat Bankası’nın Türkiye genelinde 1726 şubesi vardır. Ayrıca Almanya, Rusya, Kazakistan, Bosna Hersek, Azerbaycan, Özbekistan, Gürcistan ve Türkmenistan’da şubeleri bulunur. Londra, Atina, Cidde, Tahran, Bahreyn, İskeçe vb. farklı yurtdışı şehirlerinde de iştiraklere sahip.

Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetleri içeriği için tıklayın!

İçeriğimizin devamında Ziraat Bankası iletişim kanalları ile ilgili diğer alternatifleri inceleyebilir ya da en çok merak edilen sorulara göz atabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 00 00
Çalışma SaatleriZiraat Bankası çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası0850 220 00 00
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiziraatbank@hs01.kep.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Harcama İtiraz Formu Form için tıklayın.
Kayıp/Çalıntı İhbarı0850 258 00 00
Yardım ve ÖneriZiraat Bankası ile ilgili yardım ve öneriler için tıklayın.
Genel Müdürlük AdresiHacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı, No:8 06050 Altındağ / ANKARA ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0 312) 455 65 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Ziraat Bankası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası ile ilgili daha fazla soruya göz atmak ister misiniz? Tüketicilerin ve banka müşterilerinin en fazla merak ettiği soruları sizin için araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşarak binlerce kişiye yardımcı olabilirsiniz!

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi başvurusu için kullanabileceğiniz yöntemler:

 • Ziraat Bankası mobil uygulama,
 • İnternet bankacılığı,
 • Ziraat Bankası çağrı merkezi,
 • TUKETICI yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, kredi tutarı, vade ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye SMS göndermek,
 • Ziraat Bankası şubeleri.

Online kredi başvurusu için tıklayın.

Ziraat Bankası Kredi Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Ziraat Bankası kredi başvuru sonucu 1 – 2 iş günü içinde belirlenir. Özellikle Ziraat Bankası müşterisiyseniz internet bankacılığı üzerinden yaptığınız başvuru sonucu birkaç dakika içinde bildirilir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası, hafta içi her gün 09:00’da açılır ve 17:00’de kapanır. Aynı zamanda 12:30 – 13:30 aralığında bir saat öğle arası verilir. 

Acil işlemlerinizi Ziraat Bankası çağrı merkezi numarası 444 00 00 veya mobil uygulama üzerinden tamamlayabilirsiniz. 

Nasıl Ziraat Bankası Müşterisi Olunur?

Ziraat Bankası müşterisi olmak için Ziraat Bankası şubelerine T.C. kimlik kartınızla başvurabilir veya Ziraat Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek “Müşteri Olun” butonuna tıklayabilirsiniz. Yapacağınız görüntülü görüşme sonucunda Ziraat Bankası müşterisi olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası kart şifresi almak için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası ile görüşebilir ve sesli operatöre “kart şifresi almak istiyorum” diyebilirsiniz. Operatör, kart şifresi için sizi yönlendirecektir.

Ayrıca SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerinizi ekleyip 4757’e SMS göndererek Ziraat Bankası kart şifresi alınabiliyor.

Ziraat Bankası kart şifresini unuttuysanız Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi 0850 258 00 00 ile görüşebilir veya mobil uygulamadan yeni şifre oluşturabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası’ndan vadeli ya da vadesiz altın mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Banka müşterisiyseniz mobil uygulama üzerinden değilseniz Ziraat Bankası çağrı merkezi numarası ile görüşerek altın hesabı açtırmak mümkün. 

Ziraat Bankası Fiziki Altın Veriyor Mu?

Ziraat Bankası’ndan gram altın üzerinden alım / satım yapmak mümkün ancak fiziki altın teslimatı yapılmıyor. Ancak fiziki altınlarınızı Ziraat Bankası’nın özel kasalarında saklanmasını talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri Ne Kadar?

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı %1,29 olarak belirlenmiştir. Devlet destekli %0,99 faizle konut kredisi almak için Ziraat Bankası şubelerine başvurmanız gerekiyor. Konut kredisi hesaplama aracı için tıklayın.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranı Nedir?

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı %1,59 olarak belirlenmiştir. Vade sayısı, kredi miktarı ve kredi notu gibi etkenler taşıt kredisi faiz oranını etkileyebilir. Aynı zamanda 0. KM ve 2. el araç için taşıt kredisi alabilirsiniz.

Taşıt kredisi hesaplama aracı için tıklayın.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Belgeleri Nedir?

Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla kredi kullanırken hazırlamanız gereken belgeler:

 • T.C. Kimlik Kartı, Pasaport fotokopisi veya sürücü belgesi,
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiler için ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi.

Kredi kullanırken ipotek ya da teminat göstermek istiyorsanız şube tarafından tapu vb. belgeler de talep edilebilir. Ziraat Bankası çağrı merkezi numarası 444 00 00 ile görüşerek belgeler hakkındaki ayrıntıları sorabilirsiniz. 

PTT Bank müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

Ziraat Bankası Hangi ATM’lerle Ortak?

Ziraat Bankası müşterileri aşağıdaki banka ATM’lerini ücretsiz kullanabilir:

 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Katılım Bankası
 • PTT ATM’leri
 • Vakıf Katılım
 • Emlak Bank

Ziraat Bankası’na Nasıl Ulaşabilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00 numarası ile görüşerek sorunlarınızı iletebilir veya Ziraat Bankası web sitesi üzerinden iletişim formu doldurabilirsiniz. Aynı zamanda kayıtlı KEP adresi ziraatbank@hs01.kep.tr veya sosyal medya hesapları aracılığıyla da Ziraat Bankası’na ulaşmak mümkün. 

Vakıfbank müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

61 YORUMLAR

 1. İyi günler kartşifremi unuttum yeni kart şifresi almak istiyorum beni internet bankacılığına yönlendirip kart şifremi istiyor apdalca bir uygulama müşteri hizmetlerinden biri ile görüşebilmek için ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

 2. Ziraat bankası eski ziraat bankası değil ki şikayeti olan arkadaşlara cevap versin yönetimine kendi adamım gelsin deyip beceriksiz takım oluşturursan olacağı bu insanla dalga geçiyor hepsi adamına göre hizmet var

 3. Kapanan hesap numarasına para transferi yapıldı.islem kendi bankam tarafindan iptal edildi iade talebi oluşturuldu.parayi geri göndermiyor bankaniz ayrica musteri temsilcisine de ulaşılamıyor.illa ziraatte hesabim olacakmış ayaklara bakkkk.en kisa surede bankanizdan geri dönüş bekliyorum.tuketici haklarına gerekirse mahkemeye kadar yolu var.kimin hakkini kime vermiyorsunuz?

 4. berbat bi sisteminiz olmuş eskiden iyi kötü müşteri temsilcisiyle çözüyoduk işlerimizi şimdi hiç olmuyor bir an evvel düzeltirseniz seviniriz sadece kayıp ve çalıntıyamı bakacaksınız lütfen bu yazdıklarımızı önemser vemuhattab olursanız seviniriz

 5. Müşteri temsilcisi belirtilmiş, fakat defalarca arıyorum telefona gidilmiyor. Mail attım cevap vermiyorlar. Bu nasıl bankacılıktır anlayamadım. Bana başka müşteri temsilcisi gösterin deme şansımız varmı bilemiyorum. Can sıkıcı bir durum.

 6. Yemin ederim boyle bi rezaret yok muşteri hizmetlerine baglamiyorsunuz bin bir pişman oldum karti cikardigima lütfen muşteri hizmetlerine baglayin şikayet edecem cunku kac kere aradim musteri hizmetlerine baglanmiyor cnki mobil bankacilik sifresini hep deisiyor baska bankalarinli deismiyor her girdigimde

 7. Ziraat Bankasi Telefonuma internet bankacılıği giris SMS sifresi gönermiyor.müşteri iletişimi arıyorum sistemde arıza var deyip kapatıyor.yazılı mesaj gönderiyorum cevap vermiyorlar böyle müşteri hizmetleri olurmu.?

 8. Allah müşteri hizmetleri sisteminizin bin belasını versin rezil ediyorsunuz milleti bir saattir müşteri hizmetleri ne baglanamiyorum tam bir kepazelik bu ya

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here