Kuveyt Türk Müşteri Hizmetleri

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Kuveyt Türk veya diğer ismiyle Kuveyt Türk Katılım Bankası, 1989 yılında kurulmuştur. Kuruluşunda ve günümüzdeki ana hissedarı Kuveyt Finans Kurumu’dur. Aynı zamanda Kuveyt Devlet Sosyal Güvenlik Kurumu, İslam Kalkınma Bankası, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün hisseleri vardır. Kuveyt Türk, katılım bankası statüsünde hizmet verir. Faizsiz bankacılık ilkelerine göre hizmet sunan Kuveyt Türk, Türkiye’de 400’ü aşkın şubeye sahiptir. Aynı zamanda Bahreyn’de de şubesi vardır. Kuveyt Türk, bireysel ve kurumsal müşterileri için hesap, finansman, nakit yönetimi, sigorta, yatırım, POS vb. farklı alanlarda hizmet sunuyor. Ayrıca kamu projelerine sunduğu destek ile de bilinmektedir. En önemli özelliklerinden biriyse kurulduğu günden bu yana faizsiz bankacılık ilkelerine uyum sağlamasıdır. Bu bağlamda Türkiye’nin en fazla müşterisi olan katılım bankaları arasında yer almaktadır.

Kuveyt Türk müşteri hizmetleri 444 0 123 numarasıyla finansman başvurusu, kağıtsız bankacılık, kayıp/çalıntı bildirimi kart iptali, kağıtsız bankacılık, pos, altın bankacılığı vb. alanlarda hizmet vermektedir.

İçeriğin devamında Kuveyt Türk iletişim için alternatif kanalları inceleyebilir veya en alt kısımda yer alan Kuveyt Türk hakkında merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 0 123
Çalışma SaatleriKuveyt Türk çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk İletişim

Özel Bankacılık Müşteri Hizmetleri Numarası0850 251 0 123
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresimusterimemnuniyeti@kuveytturk.com.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Harcama İtiraz FormuForm için tıklayın.
Yardım SayfasıKuveyt Türk yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Faks(0212) 354 12 12
Genel Müdürlük AdresiBüyükdere Cad. No: 129/1 Kat: 11 34394 Esentepe / İSTANBUL
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0212) 354 11 11
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Kuveyt Türk Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kuveyt Türk ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Sizin için en çok merak edilen soruları araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda Kuveyt Türk müşteri hizmetleri veya diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesabı Nasıl Açılır?

kuveyt turk

Kuveyt Türk şubelerine başvurarak hesabınızı kolayca açtırabilirsiniz. Ancak bankaya gitmek istemiyorsanız Kuveyt Türk mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin ve görüntülü görüşme ile hesap açma işlemlerini tamamlayın. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Kuveyt Türk Hesap Açma Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk’ten hesap açtırırken ücret ödemenize gerek yok. Cari ve diğer hesapları ücretsiz olarak açtırabilirsiniz. Ancak fiziki altın teslimatı gibi özel işlemlerde ücret ödemeniz gerekiyor.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Kazançlı Mı?

kuveyt turk altin

Altın bankacılığının liderleri arasında yer alan Kuveyt Türk, altın hesabı açtıran kişiler için birçok kazanç sağlıyor. Birikimli altın, altına altın, cari altın vb. seçeneklerle hesap açtıran Kuveyt Türk müşterileri dilediği zaman şubelerden fiziki altın alabiliyor. Buraya tıklayarak ayrıntılı bilgi edinin.

Kuveyt Türk Sahibi Kim?

Kuveyt Türk’ün sahibi %62’lik hisse ile Kuveyt Finans Kurumu’na aittir. Kuveyt Finans Kurumu, İslami Şeriat Hükümleri’ne uygun olarak açılan dünyadaki ilk banka olma özelliğine sahiptir.

Kuveyt Türk Güvenilir Mi?

1989 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Kuveyt Türk, en güvenilir bankalar arasında yer alır. Aynı zamanda tüm işlemleri BDDK tarafından denetlenmektedir.

Kuveyt Türk ile Ortak ATM’ler Hangileri?

Kuveyt Türk müşterileri Yapı Kredi ve PTT ATM’lerini ücretsiz kullanabilir. PTT ve Yapı Kredi ATM’lerinden yapılan para çekme ve para yatırma işlemlerinden ücret alınmıyor.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

kuveyt turk saglam kart

Kuveyt Türk, faizsiz bankacılık ilkeleri gereğince müşterilerine ‘sağlam nakit kart’ ve ‘sağlam kart’ seçenekleri sunuyor. Kart başvurusu için:

  • Kuveyt Türk mobil uygulaması,,
  • seninbankan.com,
  • Kuveyt Türk müşteri hizmetleri 444 0 123 numarası veya
  • Kuveyt Türk şubelerini kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk şubelerine başvurduğunuzda anında basım özelliği ile kartınızı teslim almanız mümkün. Ayrıntılı bilgi için Kuveyt Türk çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Taksit Yapıyor Mu?

Kuveyt Türk, kredi kartlarını kullanarak eğitim ve sağlık harcamalarınızı 5 vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca taksitlendirmeye uygun olan harcamalarınızı Kuveyt Türk mobil uygulaması üzerinden takip etmeniz mümkün.

Kuveyt Türk’ten Kredi Çekilir Mi?

Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan finansman seçeneği ile kredi çekebilirsiniz. Yerinde Finansman, İhtiyaç Finansmanı, Konut Finansmanı ve Araç Finansmanı olmak üzere dört farklı kategoride kredi kullanılabiliyor. Kredi başvurusu için Kuveyt Türk çağrı merkezi 444 0 123 numarasını arayabilir, şubelere başvurabilir veya mobil uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Nakit Avans Nasıl Çekilir?

kuveyt turk mobil

Kuveyt Türk, Sağlam Kart müşterisiyseniz mobil uygulama, Kuveyt Türk ATM’leri veya şubelerinden nakit avans kullanabilirsiniz. Nakit avans kullanabilmek için geçmiş ekstre borcunun bulunmaması gerekiyor. Buna rağmen nakit avans kullanamıyorsanız Kuveyt Türk iletişim kanallarına başvurmalısınız.

Kuveyt Türk Şikayeti Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk şubeleri, mobil uygulaması veya diğer konularla ilgili şikayetinizi Kuveyt Türk Memnuniyet Merkezi 0850 251 3 123 numarasına bildirebilirsiniz. Memnuniyet merkezi hafta içi 08:00 – 17:00 aralığında hizmet veriyor. Ayrıca Kuveyt Türk müşteri hizmetleri 444 0 123 ile görüşerek şikayetinizi bildirmeniz mümkün. Bankacılık uygulamaları ile ilgili şikayetleri BDDK’ye bildirebilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kuveyt Türk kredi başvuru şartları:

  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Gelirin resmi belgelerle gösterilmesi,
  • Kredi ödemelerinin zamanında ve eksiksiz olarak yapılmasıdır.

Kuveyt Türk çağrı merkezi veya şubelerine başvurarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Diğer içeriğimiz Vakıfbank iletişim bilgileri için tıklayın.

 

 

Scroll to Top