Vakıf Katılım Müşteri Hizmetleri

Vakıf Katılım Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Vakıf Katılım, 2015 yılında kurulmuş ve 2016 yılında BDDK faaliyet izniyle hizmet vermeye başlamıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü, Mahmut Han-ı Evvel Bin Mustafa Han Vakfı (I. Mahmut Vakfı), Bayezi Murat Paşa Bin Abdusselam Vakfı (Murat Paşa Vakfı),  Han-ı Sani Vakfı (II. Bayezid Vakfı) ve Mahmut Han-ı Sani Bin Abdulhamit Han-Evvel Vakfı (II. Mahmut Vakfı)  tarafından kurulmuştur. ‘Faizsiz bankacılık’ sistemiyle hizmet veren Vakıf Katılım, bireysel ve ticari müşteri işlemlerini tamamlamaktadır. Vakıf Katılım müşteri hizmetleri 0850 202 1 202 numarasından 7/24 hizmet verir. Hesap açma, konut finansmanı, taşıt finansmanı, teminat mektubu vb. birçok konuda Vakıf Katılım çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıf Katılım, müşterilerine yardımcı olmak adına farklı iletişim kanallarını da kullanmaktadır. İçeriğimizin devamında Vakıf Katılım iletişim ve alternatif kanalları inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Vakıf Katılım ile ilgili en çok merak edilen sorular da en alt kısımda yer alıyor.

Vakıf Katılım Çağrı Merkezi

Telefon Numarası 0850 202 1 202
Geri Arama Evet
Gerçek KişiEvet
Çalışma SaatleriVakıf Katılım çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
En İyi Arama Saati08:15 – 09:45
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

Vakıf Katılım İletişim

Özel Bankacılık Müşteri Hizmetleri Numarası

444 44 77

Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresivakifkatilimbankasi@hs3.kep.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Müşteri Memnuniyet Merkezi0850 202 1 205
Yardım SayfasıVakıf Katılım yardım ve öneriler sayfası için tıklayın.
Harcama İtiraz FormuForm için tıklayın.
Genel Müdürlük AdresiAdres: Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:10 Ümraniye/İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 216 800 55 55
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

Vakıf Katılım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Vakıf Katılım hakkında en çok merak edilen soruları ve konuları araştırdık. Aşağıda Vakıf Katılım bankası ile ilgili en çok merak ettiğiniz konuları inceleyebilirsiniz. Ayrıca siz de Vakıf Katılım ile ilgili görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Vakıf Katılım Devlet Bankası Mı?

vakif katilim logo2016 yılında ‘İslami Bankacılık’ veya diğer ismiyle ‘faizsiz bankacılık’ sistemiyle kurulan Vakıf Katılım, bir devlet bankasıdır. Ana kurucusu ise T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’dür.

Vakıfbank ve Vakıf Katılım Aynı Mı?

Vakıf Katılım ve Vakıfbank arasında herhangi bir bağ bulunmuyor. Farklı sistem ve farklı yönetim kurullarıyla çalışan her iki banka da kendi ilkeleri doğrultusunda hizmet vermektedir.

Vakıfbank iletişim bilgileri için tıklayın.

Vakıf Katılım Faizsiz Mi?

vakif katilim2

Diğer katılım bankaları gibi Vakıf Katılım da faizsiz bankacılık işlemlerini sürdürmektedir. Bu sistemde müşterilere faizle ilgili gelir veya giderler yansıtılmaz. Geleneksel sistemde kredi olarak adlandırılan işlem, Vakıf Katılım bankasında finansman olarak nitelendirilir.

Vakıf Katılım Nasıl Hesap Açabilirim?

Katılım bankacılığı işlemlerinizi tamamlamak ve faizsiz bankacılık işlemlerinden faydalanmak için Vakıf Katılım’dan hesap oluşturabilirsiniz. Vakıf Katılım bankasından hesap açtırmak için en yakın şubesine başvurmanız gerekiyor. Şubeye gitmeden Vakıf Katılım bankasından hesap açtırmanız mümkün değil. Size en yakın Vakıf Katılım şubesini görmek için tıklayın.

Vakıf Katılım İhtiyaç Kredisi Veriyor Mu?

vakif katilim3İhtiyaç, konut ve taşıt kredileriniz için Vakıf Katılım bankasına başvurabilirsiniz. Ancak Vakıf Katılım bankasında yapılan kredi işlemleri, diğer bankalara göre farklıdır. İhtiyaç finansmanı olarak adlandırılan işlem de 36 aya kadar vade yapılabiliyor. Vakıf Katılım İhtiyaç Finansmanı kar oranları %1.55 civarında değişiyor. Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın.

Vakıf Katılım Kar Payı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Finansman ihtiyaçlarınız için Vakıf Katılım bankasından konut, taşıt vb. amaçlarla işlem yapabilirsiniz. Vakıf Katılım kar payı oranları finansman türüne göre farklılık gösteriyor. Aynı zamanda TL, Dolar, Altın vb. ihtiyaçlarınız için de kar payı değişecektir. Online kar payı hesaplaması için tıklayın.

Vakıf Katılım Müşterisi Nasıl Olurum?

vakif katilim3Vakıf Katılım müşterisi olmak için yapılması gereken tek şey şubeye gitmektir. Online, telefon veya internet bankacılığı üzerinden Vakıf Katılım müşterisi olunamıyor. Ayrıntılı bilgi için Vakıf Katılım müşteri hizmetleri numarası ile görüşebilirsiniz.

Vakıf Katılım Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

Halihazırda Vakıf Katılım müşterisiyseniz Gümüş hesabı açmak için Vakıf Katılım çağrı merkezi 444 44 77 numarası ile görüşebilirsiniz. Vakıf Katılım müşterisi değilseniz en yakın Vakıf Katılım şubesine başvurmanız gerekmektedir.

Vakıf Katılım Fiziki Altın Veriyor Mu?

vakif katilim4Birikimlerinizi güvenle saklamak için Vakıf Katılım altın hesabı açtırabilirsiniz. Vakıf Katılım fiziki altın ve fiziki gümüş verir. Ancak bazı şartları vardır:

  • Bir gramdan daha az altınlarda fiziki altın verilmez,
  • Beş kilogramdan fazla gümüş için fiziki teslimat yapılır,
  • Platin birikimlerinde elden teslimat yapılmıyor.

Vakıf Katılım Kaç Şubesi Var?

Vakıf Katılım’ın Türkiye’de 44 ilde 119 şubesi vardır. Her geçen gün büyümeye ve müşteri portföyünü geliştirmeye devam eden Vakıf Katılım, telefon ve internet bankacılığı işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Vakıf Katılım en yakın şube veya atm’lerini görmek için tıklayın.

Vakıf Katılım’a Nasıl Ulaşabilirim?

Kar payı, hesap işlemleri, havale / EFT, finansman vb. ihtiyaçlarınız için Vakıf Katılım müşteri hizmetleri numarasına 0850 202 1 202 7/24 ulaşabilirsiniz.

Vakıf Katılım Finansman Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Finansman yapılandırma işlemleri Vakıf Katılım tarafından gerçekleştirilmiyor. Diğer katılım bankalarında olduğu gibi Vakıf Katılım da yapılandırma yapmıyor. Bu durumun en temel sebebi ise faizsiz bankacılık ilkelerinden kaynaklanıyor.

Scroll to Top