AgeSA Müşteri Hizmetleri

avivasa numarasi

Eski adıyla AvivaSA, yeni adıyla AgeSA Türkiye’nin en büyük hayat sigortacılığı şirketleri arasında yer alıyor. Sabancı Holding iştiraki olan AvivaSA ve Avrupa merkezli Ageas şirketlerinin birleşmesiyle birlikte AgeSA faaliyetine başladı. 2021 yılında yapılan ortaklık ve isim değişikliğiyle birlikte AvivaSA faaliyetleri sonlandı. Şirket, AgeSA ismiyle hayat sigortası, bireysel emeklilik sistemi ve ferdi kaza sigortası alanlarında hizmet veriyor.

AgeSA müşteri hizmetleri 444 11 11 numarasıyla poliçe, bireysel emeklilik, grup sigortası, tazminat, otomatik katılım vb. konularda müşterilerine destek sağlamaktadır. Müşteri odaklı hizmet anlayışıyla ön plana çıkan AgeSA, çoklu iletişim kanallarına sahiptir. Agesa müşterileri çağrı merkezi, web site, mobil uygulama, acente vb. farklı kanalları kullanarak sorunlarına en iyi çözümü bulabiliyor.

AvivaSA müşteri hizmetleri ile iletişim kurmak istiyorsanız AgeSA müşteri hizmetleri 444 11 11 ile görüşmeniz gerekiyor.

2.5 milyonu aşkın müşterisiyle Agesa, bireysel emeklilik fonunda %18’lik pazar payına sahiptir. Aynı zamanda Agesa’nın Akbank ile anlaşması vardır. Akbank ile yapılan işbirliği sonucunda pazar payını ve müşteri sayısını artırmayı başarmıştır.

Bireysel emeklilik sistemi için en fazla tercih edilen sigorta şirketleri arasında yer edinen Agesa, 18 yaş altı BES, Emekliliğe Yatırım, Emeklilik Geliri, Biriktiren VIP vb. farklı planlara sahiptir. Agesa müşterileri beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun BES planına sahip olabiliyor.

Allianz müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın.

İçeriğimizin devamında AgeSA iletişim kanalları hakkında bilgi edinebilir veya en çok merak edilen soruları inceleyebilirsiniz.

AgeSA Çağrı Merkezi

Telefon Numarası 444 11 11
Çalışma SaatleriPazartesi – Cuma: 09:00 – 00:00
Cumartesi ve Pazar: 09:00 – 19:00
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

AgeSA İletişim

Kurumsal Hizmet Merkezi0850 502 72 72
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresimusteri@avivasa.com.tr
Yurtdışı Aramaları+90 216 444 11 11
İletişim FormuForm için tıklayın.
Arabuluculuk Süreciarabuluculuk@agesa.com.tr
BeIN Sport İletişim0 532 755 73 73
Genel Müdürlük Adresiİçerenköy Mah. Umut sok. Quick Tower Sitesi No: 10-12/9 Kat:1
Genel Müdürlük Telefon Numarası0216 633 33 33
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Instagram, Twitter, Youtube, LinkedIN

AgeSA Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AgeSA ile ilgili daha fazla soruya göz atmak ister misiniz? Sigorta, bireysel emeklilik, poliçe vb. konularda en çok merak edilen soruları sizin için cevaplandırdık!

Ak Sigorta müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın.

AgeSA Kimin?

agesa1

AgeSA, Sabancı Holding ve Avrupa merkezli Ageas şirketine aittir. Her iki şirket %50 hisseye sahiptir.

AvivaSA Neden AgeSA Oldu?

Sabancı Holding ve Ageas, Ak Sigorta’da ortaktı. Kısa bir süre sonra AvivaSA hisselerinin yarısı Ageas tarafından satın alındı ve AvivaSA ismi AgeSA olarak değişti. AgeSA %50’şer hisse ile Sabancı Holding ve Ageas şirketlerine aittir.

AgeSA Devlet Katkısı Ne Zaman Alınır?

Bireysel emeklilik planınız için devlet katkısı almak istiyorsanız en az 3 yıl boyunca katılımınızın devam etmesi gerekir. En az üç yıl sistemde kalanlar %15, altı yıl sistemde kalanlar %35, on yıl sistemde kalanlar %60 ve 56 yaşını dolduranlar devlet katkısının %100’ünü alabilir. Devlet katkısı ile ilgili bilgi edinmek için AgeSA çağrı merkezi 444 11 11  ile görüşebilirsiniz.

AgeSA Bes İptali Nasıl Yapılır?

agesa3

AgeSA BES planını iptal etmek için AgeSA müşteri hizmetleri numarası 444 11 11  ile iletişime geçmelisiniz. Aynı zamanda CAYMA (boşluk) TC Kimlik No yazılarak 3848’e SMS gönderebilir ve AgeSA BES iptal sürecini başlatabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

AgeSA BES İptali Sonrası Ne Zaman Para İadesi Yapıyor?

BES iptali gerçekleştikten sonraki 1 hafta 10 gün içinde para iadesi gerçekleştirilmektedir. Ancak 10 günü geçmesine rağmen para iadeniz yapılmadıysa Agesa şikayet hattı 444 11 11 ile görüşebilirsiniz.

AgeSA Kredi Sigorta İptali Nasıl Yapılır?

Bankadan kredi çektikten sonra AgeSA hayat sigortası yapıldıysa bankanız ile görüşerek sigorta iptal dilekçesi yazmalısınız. Banka, şartları inceleyerek tarafınıza dönüş yapacaktır.

AgeSA Sigorta Nedir?

agesa2

AgeSA bireysel emeklilik sistemi, hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası alanlarında hizmet gösteren sigortacılık şirketidir. Şirketin, önceki ismi AvivaSA’dır. 2021 yılında Sabancı Holding ve Ageas ortaklığı sonucunda yeni ismi AgeSA olmuştur.

AgeSA Bireysel Emeklilik En Az Kaç TL?

AgeSA bireysel emeklilik 18 yaş altı kişiler için aylık en az 150 TL, 18 yaş kişiler için aylık en az 300 TL’dir. Aynı zamanda ödemeler aylık, üç aylık veya altı aylık yapılabiliyor.

Garanti BBVA Emeklilik müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın.

Scroll to Top