E-Nabız İletişim

e nabiz logo

2015 yılında kullanıma giren E – Nabız, vatandaşların tıbbi geçmişini ve sağlık bilgilerini kolayca görmesi ve takip edebilmesi için geliştirilmiştir. E – Nabız, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir ve T.C. vatandaşlarının her biri ücretsiz olarak kullanabilir.

E – Nabız iletişim 0850 240 0303 numarası ile hesap, veri, kayıt, şifre, uygulama sorunları vb. konularda vatandaşlara 7/24 telefonla destek sağlıyor.

E – Nabız, kullanıma girdiği ilk andan itibaren vatandaşlar ve sağlık profesyonelleri tarafından büyük bir rağbet gördü. Vatandaşların izni ve verdikleri yetki dahilinde, tedavi için gittikleri hekim ve diğer sağlık profesyonelleri; hastaların detaylı tıbbi özgeçmişini inceleyebiliyor. Bu sayede daha önce yapılan tetkik ve tahliller ya da kullanılan ilaç vb. bilgilere kolayca erişmek mümkün hale geliyor.

E – Nabız’a kayıt olmak için T.C. kimlik numarası yeterli oluyor. Aynı zamanda E – Devlet ya da E – İmza ile de E – Nabız’a kayıt olmak ya da giriş yapmak mümkün. Aynı zamanda akıllı cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

E – Nabız kullanıcıları, kan tahlili, hastane ziyareti, reçete, aşı takvimi ya da radyoloji görüntüleri vb. birçok bilgiye uygulama üzerinden erişebilir. Ayrıca uygulama aracılığıyla hastane, hekim ve diğer sağlık çalışanlarının değerlendirilmesi de yapılabiliyor.

E – Nabız ile kemik iliği, kan ya da organ bağışı başvuruları da gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda ebeveynler, 18 yaş altı çocuklarının E – Nabız sistemini yönetebilir, kontrol edebilir ya da takibini yapabilir.

MHRS iletişim bilgilerini incelemek için tıklayın!

İçeriğimizin devamında E – Nabız çağrı merkezi ve alternatif iletişim kanallarını inceleyebilir ya da E – Nabız hakkında merak edilen sorulara göz atabilirsiniz.

E – Nabız Çağrı Merkezi

Telefon Numarası0850 240 0303
Çalışma SaatleriE – Nabız çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

E – Nabız İletişim

İletişim0850 240 0303
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresienabiz@saglik.gov.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
YardımE – Nabız Yardım sayfasına ulaşmak için tıklayın.
E – Sağlık Danışmanlık ve Bilgi Merkezi0312 248 5151
Uygulama Üzerinden Geri BildirimŞikayet ve geribildirim için tıklayın.
Genel Müdürlük AdresiBilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi 06800 Çankaya/ ANKARA
Genel Müdürlük Telefon Numarası+90 312 471 83 50
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube

E – Nabız Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

E – Nabız ile ilgili en çok merak edilen soruları incelemek ister misiniz? Vatandaşların en fazla merak ettiği soruları araştırdık ve özenle yanıtladık! Yorumlarda E – Nabız iletişim deneyiminiz ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

E – Devlet iletişim bilgileri içeriğini incelemek için tıklayın!

E – Nabız’a Nasıl Kayıt Olunur?

e nabiz

E – Nabız’a kayıt olmak için E – Devlet ile giriş yapabilir ya da Aile Hekimliği tarafından Sağlık Bakanlığı’na kaydedilen cep telefonu numaranızla kayıt olabilirsiniz. Aynı zamanda Elektronik İmza ile kayıt olmak mümkün. Diğer bir yöntem ise Aile Hekimliği’ne başvurarak geçici E – Nabız şifresi almaktır.

Detaylı bilgi edinmek için tıklayın. 

E – Nabız Aile Hekimi Değiştirme Nasıl Yapılır?

E – Nabız’a giriş yaptığınızda ana sayfada yer alan ‘Aile Hekimi Değiştir’ butonuna tıklayın; şehir, ilçe ve aile hekimi değiştirme gerekçesi seçeneklerini işaretledikten sonra işlemi onaylayabilirsiniz.

E – Nabız Sonuç ve Hastane Ziyareti Gizleme Nasıl Yapılır?

e nabiz2

E – Nabız’a giriş yapın, ‘Hastane Ziyaretlerim’ kısmında daha önce ziyaret ettiğiniz sağlık kuruluşları listelenecektir. Görünmesini istemediğiniz kuruluşun altında yer alan ‘Profilimde Görünmesin’ butonuna tıklayın. Hastane ziyareti ve diğer tetkik sonuçları gizlenecektir.

E – Nabız’a Sonuçlar Ne Zaman Düşer?

Hastanede tahlil ya da tetkik yaptırdığınızda 1 saat – 1 hafta içinde sonuçlarınız E – Nabız’da görüntülenecektir. Verdiğiniz kan tahlili ya da diğer tetkiklere bağlı olarak görüntülenme süresi farklılık gösterir.

E – Nabız Sonuçlarım Görünmüyor, Ne Yapmalıyım?

e nabiz3

Hastane ziyaretinizin ardından uzun bir süre geçmesine rağmen E – Nabız’da sonuçlarınız görünmüyorsa E – Nabız iletişim numarası 0850 240 0303 ile görüşebilir ya da uygulama üzerinden geribildirimde bulunabilirsiniz.

 

Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi içeriğini incelemek için tıklayın!

Scroll to Top