İDO Müşteri Hizmetleri

İDO Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

İstanbul Deniz Otobüsleri veya yaygın ismiyle İDO, 1986 yılından beri hizmet veriyor. İDO, trafiğin çözüme kavuşması ve ulaşım ağının genişlemesi amacıyla İBB tarafından kurulmuştur. 2011 yılında özelleştirilen İDO, günümüzde Akfen Holding (%50) ve Tepe Holding (%50) tarafından yönetilmektedir.

İDO müşteri hizmetleri 444 44 36 numarasıyla bilet, sefer sorgulama, iade, sea&miles, bilet iptali, terminal vb. konularda destek sunmaktadır.

Bilet satın almak, bilet değiştirmek ya da şikayetinizi iletmek için İDO müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Dünyanın en büyük feribot şirketleri arasında yer alan İDO, geniş ve zengin bir filoya sahiptir. Yüksek hızlı hafif yolcu gemisi, yüksek hızlı hafif yolcu feribotu vb. farklı büyüklüklerde 100’ü aşkın gemiye sahiptir.

34 farklı iskelede hizmet veren İDO, başta İstanbul olmak üzere Balıkesir, Yalova, Bursa ve Tekirdağ’da faaliyet gösteriyor.

İçeriğimizin devamında İDO iletişim kanalları ile ilgili diğer alternatifleri görebilir ya da en çok sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

İETT müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

İDO Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 44 36
Çalışma SaatleriPazartesi – Pazar 08:00 – 22:00
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

İDO İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası0850 222 44 36
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiinfo@ido.com.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Kayıp Eşyakayipesya@ido.com.tr
Reklam ve Ticari Alan Kiralamareklam@ido.com.tr
Faks(0212) 517 39 58
Genel Müdürlük AdresiKennedy Cd. Yenikapı Hızlı Feribot İskelesi Fatih / İstanbul
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0212) 455 69 00
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, Youtube, LinkedIN

İDO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İDO ile ilgili daha fazla soruya göz atmak ister misiniz? En çok merak edilen soruları sizin için araştırdık ve özenle cevaplandırdık. Yorumlarda İDO müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Martı müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

İDO Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İDO bilet fiyatları 26 – 181 TL aralığında farklılık gösteriyor. En ucuz İDO bileti Anadolu Yakası – Yalova olurken en pahalı İDO bileti Anadolu – Bandırma seferi için geçerli.

İDO Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

İDO bilet değişikliği yapmak için:

  • İDO web sitesini kullanabilir,
  • İDO mobil uygulamasını indirebilir veya
  • İDO çağrı merkezi 0850 222 44 36 ile iletişime geçebilirsiniz.

Acente ve gişelerden alınan biletleri değiştirmek için satın aldığınız acente ya da gişeden işlem yapmalısınız.

İDO Kayıp Eşya İletişim Numarası Nedir?

İDO seferleri sırasında çanta, cüzdan, telefon vb. eşyalarınızı kaybettiyseniz İDO çağrı merkezi 0850 222 44 36 numarasını arayıp sırasıyla 1 – 3 – 5’i tuşlayarak talepte bulunabilirsiniz.

İDO Seferi İptal Olunca Bilet İade Ediliyor Mu?

İDO, hava muhalefeti veya diğer zaruri sebepler dolayısıyla seferleri iptal edebilir. Sefer iptal edildiğinde, yolculara bilet iadesi yapılır ve tutar eksiksiz olarak iade edilir. Aynı zamanda bileti değiştirme hakkı da sunulur. Ayrıntılı bilgi için İDO müşteri hizmetleri telefon numarası ile 0850 222 44 36 görüşebilirsiniz.

İDO Bilet Değişikliği Seferden Kaç Saat Önce Yapılır?

İDO bilet değişikliği, sefer saatinden 1 saat öncesine kadar yapılabilir. Sefere 1 saatten az kaldıysa bilet değişikliği yapılamaz. Ayrıca bilet iptali ve değişikliği için %30 oranında kesinti uygulanabilir. Bilet değişikliği için tıklayın. 

İDO Kimin?

İDO, Akfen Holding ve Tepe Holding’e aittir. Her iki şirkette %50 hisseye sahiptir. İDO, 2011 yılında özelleştirilmiştir. Ayrıca 30 yıl boyunca tüm hakları Akfen ve Tepe Holding’e aittir.

İDO Şikayeti Nasıl Yapılır?

İDO seferleri sırasında ya da öncesinde yaşadığınız sorunları İDO müşteri hizmetleri 0850 222 44 36 numarasına bildirebilir veya web site üzerinden şikayet formu doldurabilirsiniz. Form doldurmak için tıklayın.

İDO Kaç Yaşa Kadar Ücretsiz?

0 – 5, 5,5 yaş aralığındaki çocuklar için İDO ücretsiz. 66 aya kadar olan tüm çocuklar, bebek yolcu olarak kabul ediliyor. Ayrıca 5,5 yaş üstü çocuklar için %10 indirim uygulanmaktadır.

İBB çağrı merkezi içeriğini incelemek için tıklayın!

 

Scroll to Top