PTT Müşteri Hizmetleri

PTT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Türkiye’nin ilk posta teşkilatı olan PTT veya diğer ismiyle Posta Telgraf Teşkilatı’nın kuruluşu 1840 yılına dayanıyor. Günümüzde PTT, posta, banka, e-ticaret, kargo ve lojistik faaliyetlerini sürdürmektedir. PTT, Türkiye Varlık Fonu bünyesinde hizmet verirken genel merkezi Ankara’da bulunuyor.

PTT müşteri hizmetleri 444 1 788 numarasıyla kargo takibi, gönderi sorgulama, ücret bilgisi, transfer, HGS, ödeme işlemleri, tele-post vb. konularda telefonla destek sağlamaktadır.

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT, geniş şube ağı ile hizmet veriyor. PTT, 4000’i aşkın şubesiyle hizmet verirken şubelerinde farklı işlemleri gerçekleştirmektedir. Son yıllarda e – ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte PTT Kargo gönderileri de yine PTT merkezlerinde kabul ediliyor.

PTT şubelerinin çalışma saatleri 08:30 – 17:30 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda 12:30 – 13:30 aralığında bir saatlik öğle molası veriliyor. PTT şubeleri hafta içi her gün hizmet verirken hafta sonları açık değil. Ancak merkez PTT şubeleri cumartesi günleri 12:30’a kadar hizmet verebiliyor.

PTT müşteri hizmetleri ile ilgili detaylar ve PTT hakkında en çok merak edilen sorulara göz atmak için içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

PTTcell müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

PTT Çağrı Merkezi

Telefon Numarası444 1 788
Çalışma SaatleriPTT çağrı merkezi 7/24 aranabilir.
Direkt BağlanmaÇağrı merkezini aradıktan sonra operatör yardımıyla direkt bağlanabilirsiniz.

PTT İletişim

Müşteri Hizmetleri Numarası444 1 788
Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresiinfo@ptt.gov.tr
İletişim FormuForm için tıklayın.
Engelli Dostu Numara0312 309 59 13
Genel Müdürlük AdresiŞehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06050 Ulus / ANKARA
Genel Müdürlük Telefon Numarası(0312) 560 60 41
Sosyal Medya HesaplarıFacebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn

PTT Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

PTT hakkında en fazla merak edilen soruları incelemek ister misiniz? Sizin için en çok merak edilen soruları araştırdık ve özenle yanıtladık. Yorumlarda PTT müşteri hizmetleri ve diğer konularla ilgili görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

PTT Kargo Ne Zaman Ulaşır?

ptt kargo 1

PTT Kargo ile gönderdiğiniz teslimatlar 2 – 3 iş günü içinde teslim edilir. Ancak 5 iş gününü geçmesine rağmen paketiniz teslim edilmediyse PTT müşteri hizmetleri 444 1 788 ile iletişime geçerek şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

PTT Kargo müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

PTT Kargo Saat Kaça Kadar Dağıtım Yapıyor?

PTT Kargo, hafta içi her gün 09:00 – 17:00 aralığında gönderi teslimatını gerçekleştiriyor. Kargonun dağıtıma çıktığı günlerde, teslimatı alacak olan ve kargo gönderen kişiye SMS gönderiliyor. SMS gelmesine rağmen kargonuz size teslim edilmediyse PTT çağrı merkezi numarası 444 1 788 ile görüşebilirsiniz.

PTT AVM Güvenilir Mi?

pttavm

PTT AVM, PTT’nin resmi bir kuruluşudur ve güvenle hizmet verir. Türkiye’nin ilk 3 boyutlu sanal alışveriş merkezi olarak açılan ePTT AVM, hem alıcılar hem de satıcılar için cazip fiyatlı alışveriş imkanı sunuyor.

PTT’de Çalışmak İçin KPSS Gerekli Mi?

Evet, PTT’de çalışmak için P3 puan türünden en az 70 puan alınması gerekiyor. PTT web sitesini takip ederek iş başvuruları ve işe alım tarihleri hakkında detayları öğrenebilirsiniz. İş başvurularında sözlü veya yazılı mülakat yapılabiliyor.

PTT Şikayeti Nasıl Yapılır?

ptt

Kargo, şube, personel, lojistik vb. konularda yaşadığınız sorunları PTT müşteri hizmetleri 444 1 788 numarasına bildirebilir ya da CİMER üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz.

PTT Nereye Bağlı?

PTT, Türkiye Varlık Fonu bünyesinde hizmet vermektedir. Günümüzde PTT bir kamu kurumudur ve Türkiye Varlık Fonu, Cumhurbaşkanlığı’na bağlıdır.

PTT Kargo İletişim Numarası Nedir?

ptt2

PTT Kargo iletişim numarası 444 1 788 ile hizmet vermektedir. Gönderi takibi, sorgulama, bilgi edinme, şikayet vb. konularda PTT Kargo iletişim numarasını 7/24 arayabilirsiniz.

PTT’den HGS Nasıl Alınır?

HGS almak ya da başvuru yapmak için PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Araç ruhsatı ve T.C. kimlik kartı ile HGS alabilirsiniz. Aynı zamanda HGS ödemelerini ePTT AVM ve PTTBank üzerinden yapmak mümkün.

HGS müşteri hizmetleri içeriğini incelemek için tıklayın!

Scroll to Top