PTT Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

PTT Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

İletişim her çağda insanların en önemli ihtiyaçlarından biri olmuştur. İletişim ihtiyaçlarının karşılanması için erken dönem tarihlerinden kurumsal hizmet veren yapılardan bahsetmek mümkündür. Ülkemizde de tarihin en köklü iletişim hizmeti sunan şirketlerinden biri bulunmaktadır.

PTT Ne Zaman ve Ne Amaçla Kurulmuştur?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da PTT kısa adıyla bilinmektedir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulmuştur. 1840 yılında teşkilat halinde kurularak imparatorluk dahilinde çeşitli önemli hizmetler vermeye başlamıştır.

Posta, telgraf ve devamında telefon hizmetlerinin gerçekleşmesi, güvenli, ucuz ve kolay ulaşım ile iletişimin sağlanması adına teşkilatlı bir örgüt olma amacıyla kurulmuştur. İmparatorluk bakiyesi olarak halin icabı gereği Türkiye Cumhuriyeti’nde de varlığını korumuştur.

PTT’nin Uğradığı Değişiklikler Nelerdir?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması nedeniyle PTT, kargo, banka, internet alışverişi alanlarında da hizmet vermeye başlamıştır. TBMM kararı ile 2013 yılında anonim şirketi olma statüsünü kazanmıştır. Merkezi Ulus – Ankara’da bulunmaktadır.

PTT, posta teşkilatı olarak varlığını sürdürürken, devletin vatandaşıyla olan ekonomik ilişkilerinde de aracı resmi kurum olarak hizmet vermektedir.

Ptt müşteri hizmetlerine direk bağlanmak istiyorsanız, ilk öncelikle Ptt müşteri hizmetleri resmi numarasını aramanız gerekiyor. 444 1 788 bu numarayı arayınız. Ardından sırasıyla 2-1-1 tuşları tuşlanarak Ptt müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
444 1 788 -> 2-1-1

Arama Terimleri: ptt müşteri hizmetlerine hemen bağlanma, ptt müşteri hizmetlerine direk bağlanma, ptt müşteri hizmetleri bağlanma, ptt müşteri hizmetleri numarası, ptt müşteri hizmetlerine bağlanma, ptt müşteri hizmetlerine şimdi direk bağlanma, ptt müşteri hizmetlerine direk bağlanmak

Scroll to Top