Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri

Merhabalar, bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen siz de bizim gibi Ziraat bankasıyla ilgili bir sorununuz/sorunuz için sesli yanıt sistemine takılmadan müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşmeye çalıştınız ama bir noktada bıktınız ve internette arama yapıp bir şekilde bu yazıyı okumaya başladınız. Durum buysa size iyi bir haberimiz var: bu yazıyı okuduktan yaklaşık 3 dakika sonra Ziraat müşteri hizmetleri temsilcisiyle telefonda konuşuyor olacaksınız. Eğer Ziraat bankasının diğer iletişim bilgilerini görmek istiyorsanız Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Öncelikle Ziraat Bankası çağrı merkezi numarasını aramanız gerekiyor ancak sizin de bildiğiniz gibi sesli yanıt sistemini geçip de müşteri temsilcisiyle görüşmek epey zor. Eğer Ziraat bankası müşterisi değilseniz işiniz biraz daha zor çünkü biz çağrı merkezini arayıp denediğimizde ne yaparsak yapalım bize en yakındaki şubeye gitmemizi önerdi.

Eğer Ziraat Bankası müşterisiyseniz aşağıdaki adımları uyguladığınızda Ziraat müşteri hizmetleri temsilcisiyle telefonda konuşuyor olacaksınız:

  1. 444 00 00 / 0850 220 00 00 / 0850 258 00 00 linklerinden birine tıklayarak Ziraat Bankası çağrı merkezini arayın.
  2. Eğer kayıp çalıntı ya da şüpheli işlem bildirimi yapacaksanız hiç uğraşmanıza gerek yok, direkt olarak 0’ı tuşlayıp temsilciye bağlanabilirsiniz. Başka bir konuda desteğe ihtiyacınız varsa da 0’ı tuşlayıp bağlanabilirsiniz tabi ama temsilci yardımcı olur mu olmaz mı bilemiyoruz.
  3. Sesli yanıt sistemi sizden sorununuzu söylemenizi istiyor. “Müşteri temsilcisiyle görüşmek istiyorum” deyin ve bekleyin.
  4. Sesli yanıt sistemi tekrar sizden sorununuzu söylemenizi istiyor. Yine “Müşteri temsilcisiyle görüşmek istiyorum” deyin ve bekleyin.
  5. Bu noktada sesli yanıt sistemi sizi ana menüye yönlendirecek ve menüdeki seçenekleri sayacak. Beklemeden “Diğer işlemler” seçeneği için 7’yi tuşlayabilirsiniz.
  6.  Yine menüyü saymaya başlıyor, Beklemeden müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlayın.
  7. Bu adımda sistem T.C. kimlik numaranızı veya Ziraat müşteri numaranızı girmenizi istiyor. T.C. kimlik numaranızı yazıp # tuşuna tıklayabilirsiniz.
  8. Temsilciye bağlanmak için sizden bir onay isteyecek. Ziraat mobil uygulaması telefonunuzda yüklüyse direkt olarak uygulamaya bildirim gönderiyor, Bildirime tıklayıp “Onay” derseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Uygulama yüklü değilse size bir sms atarak onay kodu gönderiyor ve bunu girmenizi istiyor.
  9.  Sistemde yoğunluk yoksa kısa bir süre bekledikten sonra müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Biz denediğimizde birkaç saniyede bağlanabildi.

Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Yazımızdaki adımlar 9 Haziran 2023 tarihi itibariyle geçerli ama ileride sesli yanıt sistemi değişebilir ve bizim bunu farketmemiz biraz zaman alabilir. Siz bizden önce farkeder de iletisim(at)cagrimerkezinumarasi.com adresine e-posta atıp bize haber verebilirseniz çok seviniriz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası nedir?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00’dır.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri kaçta açılır, kaçta kapanır?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hafta içi her gün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hafta sonu açık mı?

Evet, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hafta sonu da hizmet vermektedir. Ancak hafta sonu çalışma saatleri farklılık gösterebilir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hangi konularda yardımcı olur?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, banka hizmetleri, hesap işlemleri, kredi işlemleri, kart işlemleri, yatırım işlemleri, sigorta işlemleri, para transferi gibi konularda yardımcı olmaktadır.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile nasıl iletişime geçebilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile telefon, e-posta, sosyal medya ve canlı destek gibi kanallar aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hangi dillerde hizmet veriyor?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hangi kanallar aracılığıyla hizmet veriyor?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon, e-posta, sosyal medya ve canlı destek gibi kanallar aracılığıyla hizmet vermektedir. Tüm iletişim bilgileri için Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine nasıl şikayet bildirebilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine telefon, e-posta, sosyal medya ve bankanın resmi internet sitesinde yer alan “İletişim Formu” aracılığıyla şikayet bildirebilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanma için ne kadar beklemem gerekiyor?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanma süresi yoğunluğa göre değişebilmektedir. Ancak genellikle ortalama bekleme süresi 2-3 dakika civarındadır.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hangi saatlerde daha hızlı bağlanabilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine sabah saatlerinde ve öğle saatlerinin sonunda daha hızlı bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hangi günlerde daha hızlı bağlanabilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hafta içi çalışma saatlerinde daha hızlı bağlanabilirsiniz. Ancak hafta sonları da dahil olmak üzere yoğunluğa göre bağlantı süresi değişebilir.

Scroll to Top